RU

Глава МЗС Польщі: Асоціація України з ЄС під загрозою зриву

27.06.2013, 22:49
Глава МЗС Польщі: Асоціація України з ЄС під загрозою зриву - Фото
Радослав Сікорський (фото - EPA)

Підписання угоди про асоціацію України з Європейським Союзом, заплановане на саміті Східного партнерства у Вільнюсі в листопаді нинішнього року, знаходиться під загрозою зриву. Таку думку висловив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський під час зустрічі міністрів закордонних справ країн Євросоюзу в Люксембурзі.

За його словами, така ситуація склалася через невиконання владою України критеріїв Ради ЄС, ухвалених 10 грудня 2012 року. "Ми стурбовані тим, що Україна може не виконати вимоги вчасно. Якщо Україна їх не виконає, то не буде ніякого підписання", - заявив Сікорський.

Глава МЗС Польщі зазначив, що парламент України повинен найближчим часом реформувати виборчу систему і провести реформу прокуратури, яка наразі, за ​​його словами, "є прокурорською службою сталінських часів".

Також він нагадав про необхідність звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко і в черговий раз звернув увагу на заклопотаність ЄС у зв'язку із застосуванням вибіркового правосуддя в Україні. Про це повідомляє прес-служба Тимошенко.

Саміт Східного партнерства, на якому може бути підписано угоду про асоціацію України з Євросоюзом, відбудеться у Вільнюсі 28-29 листопада 2013 року.

Нагадаємо, 10 грудня 2012 Рада закордонних справ ЄС схвалила висновки щодо України, в яких висловила готовність підписати угоду про асоціацію на саміті Східного партнерства у Вільнюсі в листопаді 2013 року за умови, що Київ продемонструє рішучі дії і відчутний прогрес у реформування законодавства, вирішенні проблеми вибіркового правосуддя і продовженні реформ в рамках порядку денного асоціації.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини