RU

Глава місії ЄС про Луценка: На посаді повинен бути професіонал

28.05.2019, 13:01
Глава місії ЄС про Луценка: На посаді повинен бути професіонал - Фото
Кястутіс Ланчінскас (фото - прес-служба КМЄС)

В Україні генпрокурором повинен бути прокурор з юридичною освітою, а не політик. Про це в інтерв'ю Європравді заявив глава консультативної місії Євросоюзу Кястутіс Ланчінскас.

Відповідаючи на питання про те, що є думка, що Генпрокуратура стала політизованим органом, Ланчінскас сказав: "Тому що генпрокурором повинен бути прокурор, а не політик... Прокурор не має права бути політизованим і не має права представляти одну або іншу політичну силу. Такого ніде немає. Так повинно бути і в Україні".

За його словами, серед претензій до Юрія Луценка те, що він розміщує у себе в Facebook матеріали кримінальних справ, які за законом не можна публікувати.

"А ви загляньте в фейсбук генпрокурора, подивіться, що він публікує! Там можна знайти дуже багато матеріалів кримінальних справ, які за законом не можна публікувати. І генпрокурор це повинен знати, тому що він генпрокурор", - зазначив Ланчінскас.

Як приклад глава місії ЄС привів опубліковані результати судмедекспертизи активістки Катерини Гандзюк і імена детективів НАБУ.

"Чи нормально, коли там з'являються результати судмедекспертизи Каті Гандзюк? Це неприйнятно! Або, нехай це і давня історія, коли було оприлюднено імена детективів НАБУ під прикриттям", - підкреслив Ланчінскас.

"На цій посаді повинен бути професіонал вищого рангу, який служить закону, людина з високими моральними цінностями, яка вірить в ці цінності. І яка може переконати персонал, тобто прокурорів, які працюють в його системі, що ці цінності важливі" , - вважає глава місії ЄС.

Він додав, що генпрокурором повинен бути на 100% професійний юрист. "Яка у нього була до цього посада, чи був він суддею або прокурором - це вже другорядне. Але він повинен бути лідером і повинен вірити в те, що він робить", - сказав Ланчінскас.

27 травня 2019 року Луценко пояснив, чому не подав у відставку.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини