"Герой українського спротиву". Журналіст - про загиблого Тимчука

19.06.2019, 17:40
Дмитро Тимчук Фото: LIGA.net

Народний депутат, координатор групи військових експертів Інформаційний спротив Дмитро Тимчук - один з героїв українського спротиву 2014-15-го років, який, "на відміну від багатьох у війну з Росією разом з невеликою групою українських військовослужбовців вступив задовго до початку вторгнення до Криму і на Донбас". Про це написав у Facebook журналіст Юрій Бутусов.

З 2008-го року Тимчук протидіяв інформаційним операціям російських спецслужб, як військовослужбовець Міноборони і як волонтер, пояснює він.

"За часів Януковича, часів здачі України, його робота здавалася безнадійною, але він не зламався. Він був одним з небагатьох в Україні, хто по-справжньому розумів, що сучасна війна являє собою комплекс інформаційно-бойових операцій", - зазначив Бутусов, підкресливши, "інформація мобілізує суспільство на війну, інформація мотивує бійців, інформація збирає ресурси, інформація визначає рівень зовнішньополітичної підтримки".

Журналіст також додав, що публікації Тимчука були одним з ключових джерел про війну, а з боку Росії були кинуті "величезні ресурси на дискредитацію Тимчука".

"Ворог прекрасно розумів величезне значення якісного і проукраїнського висвітлення подій, величезні можливості впливу Тимчука в соцмережах і в ЗМІ", - додав Бутусов.

Раніше сьогодні стало відомо, що Тимчук загинув у себе в квартирі. До лікарні зателефонувала його дружина. За словами нардепа Антона Геращенка, Тимчук під час чищення нагородного пістолета завдав собі смертельне поранення.

Поліція розглядає кілька версій, серед яких - нещасний випадок і вбивство.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Что вы знаете о психотерапии?