RU

Герман запрошує "Репортерів без кордонів" проінспектувати свободу слова

29.04.2010, 15:30

Замглави Адміністрації Президента Ганна Герман запрошує генсекретаря "Репортерів без кордонів" в Україну оцінити стан свободи преси. Про це йдеться в її коментарі щодо відкритого листа "Репортерів без кордонів" Віктора Януковича.

"Передусім, я вдячна "Репортерам без кордонів" за таку скрупульозну увагу до проблем, які надзвичайно близькі мені. Хочу особливо наголосити, що Президент України Віктор Янукович глибоко розуміє і підтримує процес подальшого розвитку свободи слова в Україні", - йдеться у заяві Г.Герман, текст якої надійшов з приймальної Адміністрації Президента.

Коментуючи відсторонення ряду журналістів від прес-конференції В.Януковича і Д.Медведєва 21 квітня, Г.Герман звернула увагу на те, що зал у Харківської ОДА міг вмістити тільки 142 журналістів. "79 місць було віддано українським журналістам, і 63 - російським. Присутність півтори сотень журналістів дає підстави говорити про досить широке представництво медіа на цьому заході... До того ж не змогли потрапити на прес-конференцію усі охочі журналісти. Це прикро, мені щиро шкода, що так трапилося, але таке буває і в інших країнах старих демократій, коли до Президента не всі охочі журналісти можуть потрапити", - сказала вона.

Г.Герман не може оцінювати харківську ситуацію як обмеження свободи слова. "Звичайно, українській опозиції хотілося б, щоб нова влада чинила тиск на пресу. Звичайно, опозиція видає бажане за дійсне і намагається спотворювати факти і подавати їх через журналістів, які тісно співпрацюють з опозиційними штабами, до відома "Репортерів без кордонів", - наголосила вона.

Нагадаємо, міжнародна організація "Репортери без кордонів" написала відкритий лист Президенту України В. Януковичу із закликом забезпечити свободу ЗМІ і доступ журналістів до інформації. Стурбованість організації викликала прес-конференція президентів України і Росії в Харкові, на яку багато журналістів не змогли потрапити. "Ми ставимо питання, в чому сенс цієї прес-конференції, якщо більшість журналістів не змогли брати участь у ній", - йдеться у листі.

Ганна Герман: біографія та добірка новин>>>
ЗМІ і реклама: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини