RU

Герман розповіла, чому Україна проігнорує Нобелівську премію світу

07.12.2010, 14:50
Герман розповіла, чому Україна проігнорує Нобелівську премію світу - Фото
ef368a15a9e8e9093a8df5f9f511d357.jpg

Герман розповіла, чому Україна проігнорує Нобелівську премію світу

Україна не буде представлена на церемонії вручення Нобелівської премії світу через щорічну нараду Послів у Києві. Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ заявила заступник глави Адміністрації Президента Ганна Герман.

"Українська делегація не отримувала жодного офіційного запрошення. Ніхто з офіційних осіб в Україні не отримував жодного запрошення на церемонію. Традиційно Нобелівський комітет присилає такі запрошення Послам країн, акредитованим у Норвегії. Наш Посол у Норвегії також отримав таке запрошення. Але він зараз перебуває в Україні, оскільки 10 числа проходитиме щорічну нараду Послів у Києві. Тому він не зможе бути присутнім на церемонії вручення нагороди", - наголосила Г.Герман.

До того ж Г. Герман, відповідаючи на питання, чому не можна направити хоч би когось з представників українського дипкорпусу в Норвегії на церемонію, зазначила, що "без запрошення цього не можна робити". "Посол отримав іменне запрошення і має бути особисто", - зазначила заступник глави Адміністрації Президента.

"Україна не виявляла жодних протестів або демонстрацій. Наша позиція така, яка є. Ми у дуже хороших і взаємовигідних відносинах з Китаєм. Не треба нам нав'язувати стереотипи. Є ситуація, яка є", - сказала Г.Герман.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Китай і ще 18 країн, зокрема Україна, відхилили запрошення на урочисту церемонію вручення Нобелівської премії світу 2010 року китайському дисиденту Лю Сяобо, яка пройде у п'ятницю, 10 грудня. Також у церемонії відмовилися брати участь Росія, Казахстан, Колумбія, Туніс, Саудівська Аравія, Пакистан, Сербія, Ірак, Іран, В'єтнам, Афганістан, Венесуела, Філіппіни, Єгипет, Судан, Куба і Марокко.

Цього року Нобелівська премія світу присуджена китайському дисиденту Лю Сяобо, який зараз перебуває у в'язниці. У грудні минулого року правозахисник був визнаний винним у пропаганді ідей, спрямованих на повалення існуючого в Китаї ладу, і засуджений до 11 років ув’язнення. Нобелівську премію йому присудили "за тривалу і ненасильну боротьбу за права людини"

Ганна Герман: біографія та добірка новин>>>

Петро ШУКЛІНОВ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини