RU

Герман проти зміни гімну на догоду "тимчасовцям"

12.01.2011, 12:00
Герман проти зміни гімну на догоду
6224632a39731978f7125548f8acb3f8.jpg

Герман проти зміни гімну на догоду "тимчасовцям"

Гімн України не можна змінювати на догоду тимчасовцям. Про це заявила заступник голови Адміністрації Президента України Ганна Герман (на фото) в коментарі кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ, реагуючи на ініціативу народних депутатів змінити перший рядок гімну.

"Не може кожне покоління змінювати державні символи. Я категорично проти цього. У дуже багатьох наших сусідів із західноєвропейських країн національний гімн починається зі слів "Ще не вмерла". Адже чому аристократичні родини бережуть свої герби, свої символи? Це пов'язує їх з пращурами, показує, наскільки давня їх історія. У польському гімні, наприклад, є слова про Бонапарта. Ну так що, міняти гімн? Так вчиняють тільки тимчасовці" - підкреслила Г.Герман.

"Україна з'явилася не сьогодні. У нашої країни тисячолітня історія. Наш символ - тризубець - був символом влади ще Князя Володимира Мономаха. І ми повинні пам'ятати це, передавати своїм дітям. Треба поважати, берегти і примножувати свою історію, як вчиняють усі народи", - закликала замголови АП.

За її словами, це погана традиція - "змінювати гімн під чиїсь інтереси, під чиїсь позиції". "Незалежно від того, опозиція ініціює це або представники влади. Є історія. Ми повинні мати традицію. Ми повинні берегти свої традиції. Наш гімн має багату історію. З цим гімном на вустах люди боролися багато років. Це наше багатство. Наш символ. Ми прожили з цим гімном вже 20 років", - зазначила Г.Герман.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що у Верховній Раді зареєстровано законопроект N7546 про внесення змін в Закон України "Про Державний гімн України" відносно слів першого куплету гімну. Ініціатором документу став народний депутат від БЮТ Дмитро Ветвицький. Він запропонував рядок "Ще не вмерла України ні слава, ні воля" замінити на "Слава Богу, в Україні є і правда, і воля, вже нам, браття, посміхнулась доля".

Раніше представники Партії регіонів також виступали з пропозицією змінити Гімн України.

Ганна Герман: біографія та добірка новин>>>

Петро ШУКЛІНОВ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини