RU

Герман: Про федералізацію України поговоримо років через 20

21.01.2011, 12:15
Герман: Про федералізацію України поговоримо років через 20 - Фото
f863c079c53cf4b87c98413340b8e1cc.jpg

Герман: Про федералізацію України поговоримо років через 20

Президент України Віктор Янукович виступає за єдність України. Про це в коментарі кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ заявила заступник глави Адміністрації Президента Ганна Герман (на фото), коментуючи позицію деяких політиків про федералізацію країни.

"Ви пам'ятаєте, коли недавно Андрухович заговорив про відокремлення Донбаса від України, Президент був дуже стурбований. Тому що глава держави розуміє, що якби, не дай Боже, цей процес почався, то наслідки могли б бути найважчими", - наголосила Г.Герман.

"Сьогодні не час для федералізації. Можливо, коли-небудь, коли нашій незалежності виповниться років 40, ми зможемо пригадати про цю ідею, яку озвучував ще В’ячеслав Чорновіл, адже Україна - дуже різна. Але сьогодні цей процес означав би втрату державності, втрату України, втрату соборності", - сказала замглави АП.

За її словами, не секрет, що у деяких областях України є "певні настрої" на цю тему. "У Чернівецькій області є політичні сили, які пробують відроджувати ностальгію по Великій Румунії. У Закарпатті є певні настрої. І якщо ми сьогодні допустимо навіть розмови на тему федералізації - ми втратимо нашу країну. Ми втратимо соборність, за яку боролися дуже багато поколінь українців", - сказала Г.Герман.

"Я пам'ятаю як щодо цього дуже розумно говорив Ярослав Дашкевич, відомий у всьому світі історик. Він казав, що возз'єднання України навіть у 1939 році - це позитивний факт. Незважаючи на те, що багато хто говорить, мовляв, "ось, прийшли ради". Але без цього ми б не мали єдиної держави! Дашкевич казав: "Не лайте пакт Молотова-Риббентропа. Він возз'єднав Україну!". Це не всі розуміли. Так що це треба цінувати і розумно ставитися до таких дат", - наголосила Г.Герман.

Ганна Герман: біографія та добірка новин>>>

Петро ШУКЛІНОВ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини