RU

Герман: На Тимошенко та Луценка ніхто не тисне

30.12.2010, 15:22
Герман: На Тимошенко та Луценка ніхто не тисне - Фото
dde6866e9f4a8ea6b529c1348fc07d27.jpg

Герман: На Тимошенко та Луценка ніхто не тисне

В Україні немає ніякого політичного переслідування. Про це в коментарі кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ заявила заступник глави Адміністрації Президента України Ганна Герман (на фото), відповідаючи на питання щодо тиску на опозицію з боку правоохоронних органів.

"У Феміди очі зав'язані. Вона не бачить титулів тих, хто порушує закон. Феміда повинна бути холодною та об'єктивною. І я не думаю, що сьогодні йдеться про якесь політичне переслідування. Якщо людина порушувала закон, то вона повинна розуміти, що рано чи пізно вона буде за це відповідати", - наголосила Г.Герман.

"Я пригадую 2005 рік, коли за гратами сидів Кушнарьов та Колєсніков. Чомусь тоді міжнародне співтовариство мовчало. Тоді всіх нас по телевізору викликали до Генпрокуратури. Мене викликали тільки для того, щоб спитати, що я робила в 1970 якомусь році, коли з Януковича знімали судимості. Я вчилася тоді в середній школі у Львівській області. Невже слідчому так важко було порахувати, скільки мені було років, і не викликати мене на допит по телевізору в донецьку прокуратуру?", - зазначила заступник глави Адміністрації Президента.

"Чому тоді ніхто навіть словом не обмовився про політичне переслідування? Адже тоді це були дійсно переслідування і по відношенню до Кушнарьова, і по відношенню до Колєснікова, у якого тоді народилася маленька дитина. Колєснікова тоді забрали від дитини і навіть не вибачилися, коли стало ясно, що він невинний", - сказала Г.Герман.

За її словами, ситуація з кримінальними справами стосовно колишніх чиновників стане "дуже хорошим уроком всім, в тому числі тим, хто у влади". "Тому що прийде наступна влада і зробить для нас аудит, за результатами якого будуть відповідати всі, хто порушував закон", - зазначила Г.Герман.

"Луценко порушував - вибачте, це вирішить суд. І ким він був - політиком, міністром - не має значення. У Феміди, повторюся, очі зав'язані. Треба звикати, що за порушення закону треба відповідати", - додала вона.

Відповідаючи на питання, невже дійсно є мотив кожного дня викликати Ю.Тимошенко на допити, а Ю.Луценка саджати до СІЗО, Г.Герман відповіла, що це питання "не в її компетенції". "Якщо так вирішили правоохоронні органи, значить, вони вважали це необхідним", - сказала вона.

Реагуючи на репліку, що такі жорсткі дії правоохоронних органів відносно лідерів опозиції будуть негативно сприйняті в світі, Г.Герман наголосила, що "ми повинні думати про свою країну". "Повинен бути додержаний закон по відношенню до всіх, про кого ви говорите. Щоб не було порушень закону. Ось що нас цікавить. Щоб ми не обходилися з ними так, як вони з нами обходилися. Ми ніколи не будемо повторювати їх помилок", - сказала заступниця глави Адміністрації Президента, додавши, що "невинних за гратами ми не тримали".

"Винесе суд вердикт - будемо говорити. Але сьогодні всі, хто у влади, повинні звикнути, що прийдуть і після тебе. І це буде хорошим стимулом для перемоги над корупцією", - сказала Г.Герман.

"Рано чи пізно влада закінчується. І коли прийде час, ти відповідатимеш за свої дії. Більш того, я нещодавно попросила довідку, яку я передам журналістам, про людей в нинішній владі, проти яких порушено кримінальні справи. І таких людей дуже багато. Так що закон для всіх єдиний. І для нас також", - зазначила вона.

Ганна Герман: біографія та добірка новин>>>

Петро ШУКЛІНОВ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини