Геращенко розповіла, як її не пустили на територію РФ: фото

21.03.2016, 13:16
Геращенко розповіла, як її не пустили на територію РФ: фото  - Фото
Ірина Геращенко (фото- facebook.com/iryna.gerashchenko)
Уповноважений президента з питань мирного врегулювання в Донбасі, член ПАРЄ, Ірина Геращенко заявила, що їй заборонений в'їзд на територію Російської Федерації до 2021 року, оскільки вона нібито представляє загрозу територіальній цілісності, обороноздатності Росії та здоров'ю її громадян. Про це вона повідомила у себе в Facebook.

Представник України в гуманітарній підгрупі контактної групи розповіла, що після 20 годин в дорозі, в поїзді і розбитими дорогами, о 5:00 народні депутати України прибули на прикордонний пункт Черткове. "Нас мурижили більше двох годин, до того тут же мурижили дві години Віру Савченко. Потім колег таки пропустили, а мені вручили повідомлення, де заборона на в'їзд до лютого 2021. Ні дипломатичний паспорт, ні документи постійного члена української делегації в ПАРЄ не допомогли" , - зазначила Ірина Геращенко.

"Причому в Мінськ щотижня мене пускають..., хоча в Білорусі і РФ насправді спільні  "нев'їзні"списки. А тепер увага... На документах про заборону стоїть дата 8 березня! І в папері, що передали нашим прикордонникам, написано, що російські ФСБшники на кордоні затримали мене, ... 8 березня", - підкреслила Ірина Геращенко.

2.jpg

Вона впевнена, що ця провокація була запланована, ще напередодні попереднього судового засідання над Надією Савченко.

Геращенко додала, що коли, росіяни побачили помилку, то зажадали від неї перепідписати документ про заборону від 21 березня. "Я відмовилася. Розцінюю цю ФСБшну кремлівську провокацію не просто, як порушення всіх дипломатичних правил і моїх прав як члена ПАРЄ, а й як перешкоджання моїй діяльності в рамках мінської гуманітарної підгрупи", - заявила Геращенко.

3.jpg


Вона нагадала, що була делегована президентом, в першу чергу, щоб вирішувати питання звільнення заручників. "А як це робити, коли країна - окупант навіть не дозволяє побачити Надію", - додала Ірина Геращенко.

Представник України в гуманітарній підгрупі контактної групи підкреслила, що ця провокація не зупинить в прагненнях і роботі зі звільнення українських політв'язнів. "МЗС готує ноту про чергове безчинство РФ, наша делегація в ПАРЄ готує заяву і протест проти таких дій", - зазначила Ірина Геращенко.

"Питання мого недопуску до Наді я вже 23 березня буду ставити в Мінську, під час роботи груп, якщо туди пустять, звичайно, всяке ж буває. Консул Москаленко, який зустрічав нас, попередив, що в Ростові та Донецьку нагнітається атмосфера і можливі провокації" , - додала Ірина Геращенко.

Сьогодні вранці Ірину Геращенко, яка прямувала на суд до української бранки 
Надії Савченко, не пустили в Російську Федерацію.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Історії"Машуня, посчитай таблетки". Хватило ли баскетболисту Окунскому перед смертью морфина