Геращенко про призначення Марчука: Посилить позиції України в ТКГ

22.11.2018, 16:25
Геращенко про призначення Марчука: Посилить позиції України в ТКГ - Фото
Ирина Геращенко (фото - Андрей Гудзенко/LIGA.net)

Перший віце-спікер Верховної Ради прокоментувала призначення Євгена Марчука представником України в тристоронній контактній групі в Мінську

Призначення Євгена Марчука представником України в тристоронній контактній групі з врегулювання конфлікту в Донбасі посилить позиції України. Про це заявила представник Києва в гуманітарній підгрупі Ірина Геращенко.

"Президент України Петро Порошенко посилив позиції України в тристоронній контактній групі і призначив новим переговірником від України Євгена Кириловича Марчука. Він дуже добре обізнаний в ході мінських переговорів, тому що всі ці роки дуже успішно працював в групі з питань безпеки, зараз він просто переміщується на вищий щабель", - сказала Геращенко.

За її словами, Марчук бере на себе цю нелегку ношу представлення України в ТКГ, оскільки, незважаючи на зусилля України російська сторона не хоче виконувати "мінські угоди".

"Президент РФ Путін неодноразово публічно заявляв, що не хоче розмовляти з нинішньою українською владою", - уточнила Геращенко.

Вона підкреслила, що РФ блокує мінський процес.

"Тому, на жаль, мої прогнози є непростими, але реалістичними - на жаль, я не бачу можливостей великого поступу, на жаль, (в переговорах ТКГ, - ред.) не з боку України. Тому що блокує мінський процес виключно російська сторона", - додала Геращенко, уточнивши, що доказом цього можуть виступати псевдовибори у тимчасово окупованому Донбасі.

"Безумовно, Євген Кирилович Марчук, який як лев бореться в групі з питань безпеки, свою риторику і свою мудрість перенесе в тристоронню контактну групу. Чи буде результат? Це залежить від Російської Федерації, яка не виконує безпечний блок, гуманітарний блок, заблокувала питання звільнення заручників", - підкреслила Геращенко.

22 листопада 2018 року президент призначив Марчука представником України в тристоронній контактній групі в Мінську з врегулювання ситуації в Донбасі.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Я бы не выжила в ту зиму." Что снится в кошмарах психологам