Геращенко про переговори в Мінську: Білорусь підіграє Кремлю

24.09.2018, 12:02
Геращенко про переговори в Мінську: Білорусь підіграє Кремлю - Фото
Ирина Геращенко (фото - Андрей Гудзенко/LIGA.net)

Перший віце-спікер Верховної Ради пояснила, чому необхідно перенести переговори тристоронньої контактної групи по Донбасу з Мінська

Представник України в гуманітарній підгрупі Ірина Геращенко підтримує пропозицію постпреда України в ООН Володимира Єльченка про необхідність перенесення мирних переговорів з Мінська на інший майданчик. Про це він повідомив у себе в Facebook.

"Я підтримую цю позицію, і давно за це виступаю. І вже неодноразово публічно висловлювала незгоду і обурення голосуваннями Білорусі в ООН з усіх питань, що стосуються України, окупованих Криму і Донбасу. Посилання на нейтральний статус Білорусі не витримує ніякої критики", - зазначила Геращенко.

За її словами, нейтральні країни (як це показало і нинішнє голосування про включення до порядку денного 73 сесії Генасамблеї ООН питання про окупацію Криму і Донбасу) утрималися і проголосували жовтою кнопкою.

"Білорусь в черговий раз виступила одним фронтом з РФ і увійшла в ганебну "13", які проголосували проти, натиснувши червону кнопку. Це не нейтральна позиція. Це повне підігравання Москві. І така позиція повністю суперечить статусу країни, яка є майданчиком мирних переговорів по врегулювання ситуації в Донбасі. Я - за перенесення майданчика в дійсно нейтральну країну, яка не буде підігравати Москві і не буде голосувати з Кремлем в унісон - проти України", - підкреслила Геращенко.

Вона наголосила на тому, що стосується позиції Білорусі, тобто, крім відверто недружніх для України голосувань, і інші факти.

"Оголошення персонами нон грата українських журналістів і художників на догоду Москві, викрадення Павла Гриба і передача його ФСБ. Все це ніяк не коригується з нейтральним статусом", - зазначила Геращенко.

23 вересня 2018 року Єльченко висловився на підтримку ідеї перенесення переговорів тристоронньої контактної групи по Донбасу з території Білорусі "в якусь іншу столицю".

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проєкт"Новий старт" після ковіду: Шлях Максима Гладченка, який мріє одягати національні збірні