Генсек Ради Європи запропонував, як розслідувати події в Києві

05.12.2013, 15:39
Генсек Ради Європи запропонував, як розслідувати події в Києві - Фото
Турбйорн Ягланд (фото - ЕРА)

Згідно з пропозицією Ягланда, для розслідування потрібно створити групу експертів за участю представників від опозиції, влади та ЄС

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд пропонує зібрати групу експертів для спостереження за розслідуванням побиття мітингувальників у Києві. Про це ЛІГАБізнесІнформ повідомили в прес-службі Ради Європи.

"Мета наших консультацій з урядом і опозицією полягає в тому, щоб знайти шляхи для діалогу з урахуванням політичного рішення нинішньої кризи в Україні. Народ України повинен бути впевнений у політичній та судовій системі країни", - підкреслив Ягланд.

За його словами, передумовою для будь-якого політичного рішення ситуації в Україні є ретельне і прозоре розслідування актів насильства в минулу суботу і неділю. "Ці події залишать відкриту рану в українському суспільстві, якщо правда не буде виявлена", - додав він.

"Розслідування і його результати повинні бути прийняті всіма зацікавленими сторонами. Саме тому я запропонував створити групу експертів-консультантів зі спостереження за розслідуванням зіткнень", - сказав Ягланд, зазначивши, що в цю групу мають увійти: один представник від опозиції, один представник уряду і один член від міжнародного співтовариства.

"Рада Європи призначить авторитетного і досвідченого експерта в галузі прав людини. Прозорість і прийняття цього розслідування буде першим кроком до відновлення довіри в Україні", - сказав генеральний секретар Ради Європи.

Нагадаємо, вранці 30 листопада "Беркут" розігнав Євромайдан в Києві, побивши при цьому десятки мітингувальників. 1 грудня в знак протесту проти дій силовиків і політики влади на вулиці Києва вийшли близько 500 тис. протестувальників. На Банковій біля Адміністрації президента хулігани спровокували бійців "Беркута", які почали бити і затримувати всіх підряд. Від дій силовиків постраждали близько 50 журналістів. У тому числі і фотокореспондент ЛІГАБізнесІнформ Олександр Перевозник.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter и Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку , бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проектCOVID іде на зліт. Як не підпустити коронавірус у лікарнях до інших хворих