RU

Генсек Ради Європи має намір просити про помилування Сенцова

20.06.2018, 18:04
Генсек Ради Європи має намір просити про помилування Сенцова - Фото
Турбйорн Ягланд (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд вважає, що український режисер Олег Сенцов, якого незаконно утримують у в'язниці РФ, має бути звільнений з гуманітарних підстав і він готовий просити Кремль про його помилування. Про це він заявив в середу після зустрічі з російським омбудсменом Тетяною Москальковою, передає Інтерфакс-Україна.

"Я вважаю, що пан Сенцов має бути звільнений з гуманітарних підстав. Він може бути помилуваний з гуманітарних причин", - сказав він.

Також він повідомив, що, якщо необхідно направити прохання про помилування політв'язня, то він це зробить.

"Я із задоволенням його (прохання - ред.) подам на підставі Європейської конвенції з прав людини", - додав генсек.

Зазначається, що Москалькова заявила, що Сенцов не звертався до неї з проханням про помилування. "У мене не було всього пакета юридичних документів, для того щоб, може бути, в повній мірі оцінити цю ситуацію", - зазначила вона.

Раніше сестра Сенцова Наталія Каплан говорила, що просити про його помилування потрібно буде просити третім особам, оскільки сам політв'язень цього ніколи не зробить.

Вчора, 19 червня, уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова написала, що російська влада саботує виконання домовленостей про візит омбудсмена до українських політв'язнів в РФ.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини