RU

Генсек НАТО: Сварка Трампа з ЄС - загроза для Альянсу

19.06.2018, 17:57
Генсек НАТО: Сварка Трампа з ЄС - загроза для Альянсу - Фото
Єнс Столтенберг (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав членів Альянсу до єдності в ситуації жорстких суперечок між президентом США і лідерами Євросоюзу. Про це він написав у колонці для The Guardian.

"На політичному рівні наші зв'язки опинилися під напругою. Існують реальні розбіжності між США та іншими союзниками в питаннях торгівлі, зміни клімату та ядерної угоди з Іраном, - пише Столтенберг. - Ці відмінності є реальними, вони не зникнуть за одну ніч. Ніде не стверджується, що трансатлантичні зв'язки завжди будуть процвітати. Але це не означає неминучість їх руйнування".

Генсек наголосив, що НАТО глибоко зацікавлений в єдності - особливо на тлі глобальних загроз і дій Росії.

"Ми зіткнулися з найбільш непередбачуваною ситуацією в сфері безпеки за покоління: міжнародний тероризм, поширення зброї масового знищення, кібератаки і, звичайно ж, Росія, яка застосовує силу проти своїх сусідів, намагається втручатися в наші внутрішні справи і (схоже, що це не викликає сумнівів) використовує на наших вулицях військові нервово-паралітичні речовини", - зазначив Столтенберг.

Генсек наголосив, що Заходу слід продовжувати працювати, щоб врегулювати розбіжності, а в тих випадках, коли розбіжності зберігаються - прагнути обмежувати будь-який негативний вплив на співпрацю в області безпеки.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини