RU

Генпрокурор вважає закон про заочне засудження непрактичним

12.11.2014, 13:52
 Генпрокурор вважає закон про заочне засудження непрактичним - Фото
Генпрокурор Віталій Ярема
Генпрокурор Віталій Ярема на засіданні консультаційної ради ГПУ заявив, що закон про заочне засудження  неможливо застосувати на практиці.

Про це кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ повідомив глава київського відділення Асоціації юристів України Сергій Гребенюк, присутній на засіданні.

Віталій Ярема сказав, що для його застосування необхідно точно вказати місце знаходження людини, яка потрапила під підозру. А таку інформацію може надати тільки прокуратура РФ, яка її не дає. Тепер ГПУ готує відповідні зміни до закону і проситиме новий парламент їх прийняти.

Тоді ж Гребенюк перевірив відповідні положення законодавства, але подібної вимоги не знайшов.

"Напрошується питання, навіщо було приймати цей досить спірний закон, мотивуючи це необхідністю забезпечити притягнення до відповідальності чиновників, які втекли, якщо Генпрокуратура, на прохання якої цей закон приймали, вважає, що він не працює на практиці?", - задається питанням на своїй сторінці в Facebook юрист.

Нагадаємо, закон, що дозволяє заочно судити злочинців і конфіскувати їхнє майно за тяжкі злочини, 7 листопада набув чинності. Основною його метою, як сказано в пояснювальній записці, є невідворотність покарання у випадках, коли підозрюваний переховується від слідства закордоном.

Закон повинен був допомогти в розслідуванні конкретних персон з оточення попереднього президента Віктора Януковича. За вісім місяців розслідування жодна справа проти оточення колишнього президента не була доведена до суду.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини