Генпрокурор Шокін звинуватив МЗС у підриві авторитету держорганів

30.10.2015, 10:31
Генпрокурор Шокін звинуватив МЗС у підриві авторитету держорганів - Фото
Віктор Шокін

Міністерство закордонних справ підтверджує, що генеральний прокурор Віктор Шокін посилав до них лист з погрозами порушити кримінальне провадження проти посадових осіб МЗС.

Копії документів, які не містять грифів обмеженого доступу, Європейська правда отримала через запит про надання публічної інформації, який відіслала відомству в минулу п'ятницю.

Варто відзначити, що ідентичний запит був направлений на адресу Генеральної прокуратури, але там не виконали вимоги закону про доступ до публічної інформації і поки не надали жодної відповіді на запит.

Лист Шокіна на ім'я міністра Павла Клімкіна, було вислано через дії МЗС на виконання Плану дій з візової лібералізації з Євросоюзом.

Як свідчить наданий МЗС документ, Шокін впевнений що міністерство діє "не з метою виконання Плану дій щодо лібералізації візового режиму, а направлено на дискредитацію органів державної влади та конкурс на заняття адміністративних посад в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі".

У своєму листі Шокін стверджує, що в діях МЗС "вбачаються ознаки правопорушення, спрямованого на підрив авторитету органів державної влади", та інформує про те, що ГПУ має намір "прийняти рішення щодо наявності в їх (працівників МЗС) діях складу кримінальних правопорушень".

Нагадаємо, раніше в ЗМІ була поширена інформація про те, що Генпрокурор України Віктор Шокін відмовився виконувати пункти плану дій щодо візової лібералізації (ПДВЛ), що зараз зриває можливе скасування віз до ЄС.

Крім того, Шокін нібито пригрозив почати прокурорську перевірку діяльності МЗС, в діях якого, на його думку, вбачаються "ознаки правопорушення, спрямованого на підрив авторитету органу державної влади".

Йдеться про захист генпрокурором так званої "четвірки Шокіна" - чотирьох одіозних прокурорів, яких Шокін призначив в комісію, яка повинна вибрати кандидатури на адміністративні посади в Спеціальну антикорупційну прокуратуру.

Пізніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив про відсутність конфлікту між Міністерством закордонних справ та Генеральною прокуратурою по створенню антикорупційної прокуратури.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA радниківНевидимая власть. Зачем руководству страны 500 советников и помощников