RU

Генпрокуратура оскаржить рішення суду у справі Кучми

25.01.2012, 17:34
Генпрокуратура оскаржить рішення суду у справі Кучми - Фото
Леонід Кучма
Генеральна прокуратура Україна подасть касацію на рішення Апеляційного суду Києва, що підтвердив законність зняття звинувачення з другого президента Леоніда Кучми (1995-2005) у причетності до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

"Рішення вступило в законну силу, але право Генеральної прокуратури написати касацію і пройти касаційний розгляд у Вищому спеціалізованому суді з розгляду цивільних і кримінальних справ. Ми будемо писати касацію", - заявив в інтерв'ю Інтерфакс-Україна генеральний прокурор Віктор Пшонка.

При цьому генпрокурор наголосив: "Я вважаю, що в даному випадку повинна бути повнота судових рішень для того, щоб у цій довгій історії була поставлена ​​правова крапка. Нехай вирішує касаційний суд. Він має право скасувати попереднє рішення або з ним погодитися".

Нагадаємо, кримінальну справу стосовно Кучми було порушено 21 березня 2011 року. Він звинувачувався в перевищенні влади і службових повноважень, що призвели згодом до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе (ч.3 ст.166 Кримінального кодексу в редакції 1960 р.).

13 грудня 2011 Печерський суд Києва визнав незаконним порушення справи і скасував відповідну постанову ГПУ. Записи майора Миколи Мельниченка суд не визнав доказом у справі про вбивство Гонгадзе.

20 січня 2012 Апеляційний суд Києва підтвердив законність рішення Печерського суду Києва про скасування постанови про порушення справи проти Кучми в його причетності до вбивства Гонгадзе.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини