RU

Генпрокуратура назвала топ-5 найбільших хабарів 2013 року

17.10.2013, 17:53
Генпрокуратура назвала топ-5 найбільших хабарів 2013 року - Фото
Фото: ЕРА
Найбільший хабар, задокументований в цьому році правоохоронцями, становить 700 тисяч доларів. Про це на брифінгу повідомив начальник головного управління Генпрокуратури з нагляду за дотриманням законів спецпідрозділами та іншими органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією Володимир Крівуценко, передає УНН.

Крівуценко озвучив п'ять найбільших сум неправомірної вигоди, які виявили правоохоронці.

Перше місце - 700 тисяч доларів. Арбітражний керуючий процедурою банкрутства ТОВ вимагав від представника цього товариства неправомірну вигоду більш ніж в 5,6 млн.грн. за закінчення процедури санації та приховування порушень законодавства при веденні суспільством фінансово-господарської діяльності.

Друге місце - 305 тисяч доларів. Прокуратура Києва в березні направила до суду обвинувальний акт щодо члена правління приватного акціонерного товариства Укрпрофтур, який підбурював підприємця до надання неправомірної вигоди у 2,5 млн.грн. за надання в оренду частини території автобази.

Третє місце - 225 тисяч доларів. "1,8 млн.грн. - таку неправомірну вигоду вимагали від громадян депутат Новофедорівської селищної ради Сакського району і селищний голова за прийняття позитивного рішення з надання у власність земельних ділянок", - повідомив Крівуценко.

На четвертому місці - хабар в сумі 150 тисяч доларів. Слідче управління ГУМВС в Одеській області повідомило про підозру арбітражному керуючому, який вимагав та отримав неправомірну вигоду на цю суму за невжиття заходів щодо забезпечення вимог кредиторів при розгляді провадження у справі про банкрутство товариства.

П'яте місце - 130 тис.грн., або 1,1 млн.грн. Кіцманський райсуд Чернівецької області розглядає кримінальне провадження за обвинуваченням голови Кам'янської сільради Сторожинецького району, який, зловживаючи службовим становищем, нібито вимагав і отримав від приватного підприємця неправомірну вигоду у розмірі 130 тисяч доларів США за надання в оренду земельної ділянки водного фонду площею 10 га.

Разом з тим, за словами Крівуценка, найбільшою сумою неправомірної вигоди, задокументованої правоохоронцями, залишається сума, що фігурує у кримінальному провадженні, що знаходиться в суді, - факт вимагання неправомірної вигоди у розмірі 11 млн. доларів США директором Інституту педагогіки Академії педагогічних наук України і його сином. Цю суму вони вимагали від підприємця за надання в оренду цілісного державного майнового комплексу. "Але це справа закінчена і передана до суду ще в минулому році", - сказав він.

В цілому в поточному році за корупційні правопорушення було притягнуто 1,5 тис. осіб. Найбільшу кількість серед них складають державні службовці (більше 1 тис. осіб).
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини