RU

Генпрокуратура "повісила" на Тимошенко автомобілі "швидкої допомоги"

27.01.2011, 16:40
Генпрокуратура
8c5aac26e4aeaa544389131bc44fbc88.jpg

Генпрокуратура "повісила" на Тимошенко автомобілі "швидкої допомоги"

Генеральна прокуратура України сьогодні порушила щодо колишнього Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко нову кримінальну справу - про перевищення влади і службових повноважень при закупівлі під гарантію уряду і ввезення на територію України ніби спеціалізованих медичних автомобілів "Оpel Combo". Справа порушена за ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у відділі зв'язків із ЗМІ Генпрокуратури, сума завданого державі збитку становить 67 млн. грн.

Встановлено, що закуплені у кількості тисячі одиниць "Оpel Combo" не належать жодному із зареєстрованих класів автомобілів медичної допомоги, не є спеціалізованим транспортом і не належать до виробів медичного призначення.

17 грудня 2009 року центр специфікації МОЗ зробив офіційний висновок, що цей автомобіль не відповідає національним стандартам і не пристосований для транспортування хворих на носилках: "З метою нецільового використання бюджетних коштів уряд Тимошенко спеціальною постановою незаконно змінив перелік медичного обладнання автомобіля".

Крім того, уряд Ю.Тимошенко грубо порушив правила митного оформлення цього авто. Прокуратура стверджує, що за вартістю "Оpel Combo" в 15 тис. доларів колишній уряд купував їх дорожче на 20%. Також передбачається доукомплектування автомобілів спеціальним медичним обладнанням, хоч фактично воно обмежилося лише порожніми пластиковими коробками.

"По суті, увезені автомобілі використовувалися у передвиборчій кампанії кандидата на пост Президента України Юлії Тимошенко шляхом розміщення на них напису "Програма уряду Тимошенко" та інших агітаційних написів", - кажуть у прокуратурі.

Нагадаємо, у грудні Генеральна прокуратура затримала у цій справі директора ДП "Укрмедпостач" Миколу Петренка.

Ю.Тимошенко назвала цю кримінальну справу безпідставною: "Усе це виглядає абсурдно, ганебно, і для країни досить ризиковано".

Минулого року Ю.Тимошенко було пред'явлено обвинувачення у тому, що вона на посаді Прем'єр-міністра, "діючи умисно, з особистих інтересів", прийняла рішення "про використання частини коштів, що надійшли від продажу квот на викиди парникових газів і що мали цільове призначення, на покриття витрат Державного бюджету України, передусім зобов'язань з виплати пенсій".

Юлія Тимошенко: біографія та добірка новин>>>
"Справа Тимошенко": добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини