RU

Генпрокуратура поставила Ющенкові ультиматум: або кров, або справу закриють

07.04.2011, 17:20
Генпрокуратура поставила Ющенкові ультиматум: або кров, або справу закриють - Фото
94881a9b095b6a33bc3a5dafcc07b4a7.jpg

Генпрокуратура поставила Ющенкові ультиматум: або кров, або справу закриють
Справа про отруєння третього Президента України Віктора Ющенка (на фото) може бути закрита, якщо він не здасть повторно кров. Про це заявив перший заступник Генерального прокурора Ренат Кузьмін в інтерв'ю журналу "Фокус".

За словами представника Генпрокуратури, колишня влада припустилася грубої помилки, знищивши пробірки з кров'ю В.Ющенка після проведення аналізів. "Замість того, щоб дослідити повернену іноземцями кров і порівняти її з кров'ю Президента, чогось злили її у каналізацію прямо у приміщенні Секретаріату Президента, ретельно вимили пробірки, розбили їх, подрібнили уламки і спалили у дворі на Банковій", - обурився Р.Кузьмін. За його словами, знищували кров працівники Секретаріату Президента, прокуратури і Управління держохорони 24 листопада 2005 року.

Р.Кузьмін нагадав і про інші непогодження у справі, зокрема про результати однієї з іноземних експертиз, що не виявили отруйних речовин в організмі В.Ющенка. "Але про цю експертизу всі соромливо мовчать, на зразок і не було її. Це іноземна лабораторія, незалежна. Але і це ще не все. Допитані свідки, зокрема із найближчого на 2004 рік оточення Ющенка, дали свідчення слідчому про те, що ніякого отруєння диоксином не було, а була запущена дезінформація про отруєння "злочинною владою" кандидата у Президенти Ющенка. А як пояснити, що після гучних обвинувачень двох працівників СБУ в отруєнні, Ющенко дарує одному з них картину, так ще з дружнім власноручним написом? Це кому, передбачуваному вбивці?" - дивується Р.Кузьмін.

"Я не кажу, що отруєння не було. Я кажу про те, що у справі доказів цього отруєння немає… Якщо Ющенко не здасть кров і не видасть ту саму пробірку, то ми цю справу припинимо. Зі всіма наслідками", - пообіцяв перший замгенпрокурора.

Нагадаємо, раніше В.Ющенко заявив, що готовий на проведення нової експертизи крові у межах розслідування справи про його отруєння у 2004 році. До того ж він додав, що у нього зберігся зразок крові. "На моє прохання Міністерство охорони здоров'я брало зразки крові для аналізу в міжнародних лабораторіях. Я попросив один зразок контрольний, добре розуміючи, що всякі ексцеси можуть виникати у слідства - нехай у мене буде на зберіганні правдивий зразок, опечатаний Генеральною прокуратурою, Міністерством охорони здоров'я, моєї крові зразка 2005 року", - зазначив В.Ющенко.

"Я не розумію мотивів, коли у своєму листі прокуратура і представники прокуратури, виступаючи, говорили про повторну експертизу. Повторної експертизи бути не може, тому що піддати експертизі кров 2005 року неможливо. Якщо йдеться про нову експертизу, треба пояснити суспільству, що сталося з першою експертизою, хто винен, якщо там щось порушено, якщо там якісь злочинці були і перейти до нової експертизи. Я сказав: я готовий на проведення будь-якої нової експертизи, щоб ця експертиза проводилася в українських і міжнародних лабораторіях, щоб можна було порівняти", - сказав він.

Раніше Генеральний прокурор Віктор Пшонка заявив, що щодо отруєння В.Ющенка у слідства виникли серйозні питання у частини об'єктивності тих аналізів, які проводилися за кордоном.

В.Ющенко відчув погіршення здоров'я у вересні 2004 року, під час виборів. Він був шпиталізований в австрійську клініку, де встановили, що в його організмі присутня найсильніша отрута - диоксин. Наразі майже виведений з організму В.Ющенка.

Віктор Ющенко: біографія та добірка новин>>>
Отруєння Віктора Ющенка: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини