RU

Генконсулу РФ і Лавров не указ: слів про татарів не зрікається

24.05.2013, 14:14
Генконсулу РФ і Лавров не указ: слів про татарів не зрікається - Фото
Генконсул РФ у Сімферополі Володимир Андрєєв (фото - reeana.com)

"Зовсім не шкодую і не відмовляюся від жодного мого слова, мої слова збудовані в логічну і стовідсотково правильну і принципову схему, від якої відступати просто смішно", - наголосив Андрєєв у коментарі Комсомольській правді.

На його думку, говорити про депортацію кримських татар "потрібно тільки об'єктивно, зі знанням історичної правди, що головна подія тих років - подвиг радянського народу і перемога у війні". "І в цій перемозі є багато трагічних сторінок, у тому числі і депортація (яка, до речі, є трагедією не тільки кримськотатарського, але й всього радянського народу). І це злочин радянського керівництва, але виривати тему депортації з загальної картини - це і є брехня проти історії. Тому що стосовно кримських татар є й інші епізоди, які повинні бути зрозумілі і об'єктивно представлені. У тому числі й епізоди колабораціонізму, співпраця з фашистськими окупантами", - додав він.

Нагадаємо, раніше генконсул Андрєєв в інтерв'ю кримському телебаченню виправдав депортацію кримських татар. Генконсул РФ у різкій формі розкритикував фільм "Хайтарма". На думку консула, фільм спотворює правду про війну і депортації татар.

У результаті МЗС України викликав на килим представника посольства РФ у Києві Віктора Лихачова, якому заявив стурбованість української сторони у зв'язку з некоректними висловлюваннями генконсула.

Учора МЗС РФ визнав висловлювання генконсула некоректними. "Розуміємо реакцію на деякі, скажемо прямо, некоректні формулювання, використані російським представником без належного урахування чутливого питання, що вимагає в будь-якій ситуації виключно зваженого підходу", - зазначили в міністерстві.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини