RU

Фюле: Угода з ЄС - це не конкурс, хто більше заплатить Києву

27.11.2013, 12:43
Фюле: Угода з ЄС - це не конкурс, хто більше заплатить Києву - Фото
Штефан Фюле
Неправильно розглядати підписання угоди про асоціацію з ЄС як конкурс краси, хто більше заплатить Україні. Про це в інтерв'ю радіо Ехо Москви заявив комісар ЄС з питань розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле.

"Угода про асоціацію, звичайно, дасть ще одну важливу можливість Україні отримати гранти і позики. Адже ЄС це найбільший донор щодо України, в той же час ми будемо зосереджувати увагу на короткострокових і довгострокових позитивних сторонах такої угоди", - зазначив він.

Також єврокомісар заявив, що в разі підписання угоди експортери України зможуть заощадити близько 500 мільйонів євро.

"По-перше, тимчасове застосування угоди. Експортери України заощадять близько 500 мільйонів євро в імпортних митах. У довгостроковому плані 7-10 років збільшення ВВП України передбачається на 6 %. Крім того, рівень інвестицій з усіх країн світу в міру того, як країни і компанії будуть більш зацікавлені в країні, яка зміцнює верховенство закону і зміцнює боротьбу з корупцією і створює хороше середовище для інвестицій. Тому список позитивних сторін дуже довгий. Це ж не зупиняється на кордоні між Росією і Україною", - додав він.

На думку Фюле, на сьогоднішній день українська економіка перебуває в складній ситуації.

"Особливо у зв'язку з фінансовим становищем, потоком готівки. Це ж не секрет, у великій мірі це високі ціни на газ, які російські компанії встановили в Україні. Українці платять найвищу ціну за газ у всій Європі. Це також говорить дещо про якості відносин між Росією і Україною. У тому, що стосується торгівлі . Я б також сказав, що економічне становище України не сприяло скороченню на 25 % торгівлі між Росією і Україною", - зазначив єврокомісар.

Нагадаємо, вчора комісар ЄС з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що зараз все в руках української сторони і угоду про асоціацію все ще можуть підписати на саміті у Вільнюсі. Крайній термін для прийняття України рішення - це ранок п'ятниці, 29 листопада.

28-29 на саміті у Вільнюсі планувалося підписати угоду про асоціацію України з ЄС. Однак 21 листопада український уряд прийняв розпорядження про припинення підготовки до укладання угоди з ЄС.

Читайте також:  Шлях у нікуди. Що чекає Україну після саміту у Вільнюсі

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини