RU

Фюле: Росія кинула виклик Європі та її принципам

16.04.2014, 17:42
Фюле: Росія кинула виклик Європі та її принципам - Фото
Штефан Фюле

Комісар Євросоюзу з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле заявляє, що Росія кинула виклик Європі та її принципам. Про це він сказав сьогодні, виступаючи на сесії Європарламенту в Страсбурзі в рамках слухань з приводу тиску Росії на Україну.

"Так, останні події в Україні демонструють, що визначення Європи цілісною і вільною, заснованою на спільних зобов'язаннях прав людини і свобод, демократії та верховенства права, а також свободи й суверенітету всіх європейських держав, їх права вибирати свою власну долю і їх свободу асоціацій, піддається сумніву вкрай серйозним і небезпечним шляхом", - сказав комісар.

Він зазначив, що скоординовані та професійні дії озброєних груп, включаючи тих, хто проник на українську територію з-за кордону у Східній Україні, нагадують кримський сценарій. "Будь-яка загроза або використання сили - будь це військова сила чи економічний тиск - проти України або будь-яких інших країн є неприйнятним і має бути зупинене", - наголосив Фюле.

Він зазначив, що в інтересах всієї Європи уникнути кровопролиття на європейському континенті і працювати спільно над створенням зони процвітання, стабільності і демократії. При цьому, за словами комісара, така зона можлива тільки якщо буде базуватися на Гельсінських принципах ОБСЄ.

Комісар також зазначив, що найближчі дні покажуть, чого саме хоче Москва. "Розвиток подій в найближчі дні покаже вибір Росії. Але вони можуть також вимагати неоднозначного вибору з нашого боку", - сказав Фюле.

Джерело: ЄС-плюс

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини