RU

Фукс, Котвіцький, бізнес. Аваков розповів про друзів та сім'ю

04.04.2018, 13:27
Фукс, Котвіцький, бізнес. Аваков розповів про друзів та сім'ю - Фото
Арсен Аваков (фото - LIGA.net)

Глава МВС Арсен Аваков заперечує, що його цікавить тема видобутку газу в Україні і бізнес в цій сфері він не веде. Про це він заявив в інтерв'ю LIGA.net (повний текст інтерв'ю - тут "Хочу нагадати: я не підкоряюся Петру Порошенку. Нам потрібна парламентська республіка".

Міністру було поставлено питання про газовий бізнес. "У ЗМІ називають компанію Ангро інвест, а за ланцюжком людей журналісти пов'язують її з Ігорем Котвіцьким, останнього називають довіреною особою Авакова в бізнесі. У зв'язку з цим питання. Вам знайома фірма Ангро інвест? І чи зустрічалися ви в минулому році з Павлом Фуксом і Олександром Грановським (про зустріч писалося в ЗМІ)? " - сказано в питанні.

"Газовим бізнесом я займався і цікавився з 1992 року. Закінчив займатися в 2004-му. Остаточно тема газу вийшла з орбіти інтересів моєї компанії Інвестор, де я був засновником, в 2010-му, коли товариш Янукович атакував всі наші активи і всі забрав. Я не знаю, що таке Ангро інвест. Ми не займалися і не займаємося цією фірмою. І логічна побудова журналістів "він знає його собаку, тому у них спільний бізнес" - маячня, це припущення, яке смачно звучить, але нічого під собою не має ", - заявив Аваков.

З Павлом Фуксом, додав міністр, він знайомий 25 років, "ще по Харкову, коли він був просто звичайним хлопцем". "Зараз зустрічаємося частіше, тому що він переїхав до Києва, раніше жив в Москві. Іноді дзвонить мені, і ми зустрічаємося. З Грановським бачимося частіше, тому що він депутат від БПП. У дискусіях, які у нас іноді бувають щодо правоохоронних, податкових та інших законів, позицію БПП представляє часто якраз Грановський ", - зазначив міністр.

"Я взагалі не обговорюю газ. Я газ обговорюю тільки з Андрієм Коболєвим. Ось позавчора якраз обговорював з ним, як бути з тарифами і МВФ, обговорювали проблему балансу газу, Північний потік-2, як можна цьому перешкодити і так далі", - сказав Аваков.

Говорячи про Ігоря Котвіцького, він назвав його "мій давній друг". "Почав працювати зі мною молодою людиною багато років тому - в 1991 або 1992 році. Спочатку ми виділили йому напрямок в нашому бізнесі, а потім, коли я пішов працювати губернатором, він став вести справи самостійно. З 2010 року він абсолютно самостійний бізнесмен. Ми часто зустрічаємося, дружимо, сподіваюся, будемо дружити і далі. І ніяка кон'юнктура не змусить мене відмовитися від цієї дружби. І ще - я бажаю всім бізнесменам платити податки так, як це робить Котвіцький ", - сказав Аваков.

На питання, на чому зараз заробляє ваша сім'я, Аваков відповів, що сім'я володіє акціями італійської компанії, яка, відповідно до закону, передана в управління професійному адвокату в Італії, фірмою займається його дружина. "Фірма ця зараз намагається реалізувати два-три туристичних проекти. Я не вважаю, що це буде великий бізнес, але дружина цим займається. Тією роботою, якою я займався в Італії, перебуваючи у вигнанні, зараз займатися не можу. Тим не менш, цей бізнес все ще приносить якісь доходи. Зараз - менше", - сказав Аваков.

"Мій син займається своїм невеликим бізнесом, і володіє акціями АТ Інвестор, колишньої нашої материнської компанії, яка вже не приносить великих доходів, але достатньо, щоб нормально себе почувати", - сказав міністр.

Крім того, тривають суди по майну, яке було "відібрано за часів Януковича", розповів Аваков. "Десь суди йдуть успішно, десь - ні... Воно навіть не варто того, щоб про це згадувати. Та й все, що повернули - тут же віддали. Такий, досить хаотичний процес. Мені іноді розповідають про процеси, я - слухаю", - сказав Аваков, додавши, що вже немає якогось особливого активу, який йому б хотілося повернути.

Читайте повний текст інтерв'ю Арсена Авакова: "Я не підкоряюся Петру Порошенку. Нам потрібна парламентська республіка. Україну на волі однієї людини не сформувати".

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини