ФСБ вербує військових ЗСУ, залучаючи їх до контрабанди - Тука

06.08.2015, 13:13
ФСБ вербує військових ЗСУ, залучаючи їх до контрабанди - Тука - Фото
Георгій Тука (фото: Facebook голови Луганської ВЦА)
Випадки підкупу військовослужбовців ЗСУ в Донбасі російськими спецслужбами можуть призвести в підсумку до втрат особового складу: схема подібного вербування неодноразово випробовувалася ФСБ в Чечні. Про це в інтерв'ю Українській правді розповів голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Тука.

За словами глави Луганської області, контрабанда в прифронтовій зоні має свої особливості. "У чому принципова відмінність контрабанди на Закарпатті і тут? У процес контрабанди тут залучена маса військовослужбовців, у тому числі і найвищого рангу", - зазначив Тука.

"Небезпека не в тому, що перегнали фуру і поділили бабки. Вся справа в тому, що з того боку працюють високопрофесійні співробітники ФСБ... Цей прийом використовували проти них чеченці, коли жебраків-офіцерів починали підкуповувати, а закінчувалося просто тупим зливом військових підрозділів, коли цілі батальйони командири свідомо заводили під артилерійський вогонь", - продовжив думку чиновник.

Також губернатор розповів, яким саме чином відбувається процес підкупу та подальшого вербування противником військовослужбовців, у тому числі високого рангу.

"Спочатку людині дають раз-другий-третій заробити, потім з нього починають висмоктувати секретну інформацію, а потім він просто опиняється на гачку. І доходить до такого ідіотизму, що наші тупоголові офіцери навіть не розуміють, чим вони ризикують, коли вони оплату за свої послуги отримують частково готівкою, а частково на свої іменні картки. І в результаті їм елементарно ставиться ультиматум: "Друже, ось твоя картка з банківською випискою. Або ти вирушаєш на підвал на Володимирську, або ти починаєш з нами працювати", - зазначив він, додавши, що "є факти братання, є факти договорняків".

На думку Туки, якщо з такими процесами в прифронтовій зоні не почати боротися системно, у результаті вони можуть призвести до помітної втрати обороноздатності армії.


"Я з кожним днем ​​все більше розумів, що ми котимося до того, що армія може просто розкластися і втратити свою обороноздатність", - сказав колишній волонтер, відповідаючи на запитання, чому він дав згоду на пропозицію президента очолити Луганщину.

На питання про те, чи стартував процес зняття з займаних посад замішаних у тіньових схемах комбатів на Луганщині, голова ЛугВЦА відповів ствердно.

"Без сумнівів, у мене немає своїх і чужих. Сидіти будуть всі... З ними починають працювати. Ці люди загралися, і вони відверто не розуміють всієї міри відповідальності", - сказав він.


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектКак четвероногие спасают физическое и ментальное здоровье хозяев во время коронакризиса