RU

Єфремов заперечив Литвину: мови можуть розглянути на цьому тижні

02.07.2012, 14:52
Єфремов заперечив Литвину: мови можуть розглянути на цьому тижні - Фото
Олександр Єфремов
Лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов не виключає, що Верховна Рада розгляне мовний законопроект у другому читанні на поточному тижні. Про це він заявив на брифінгу, посилаючись на регламент роботи ВР.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, Єфремов підкреслив: "Якщо комітет протягом 30 днів не розгляне даний законопроект і не прийме якесь рішення, то парламент має право розглянути цей документ у сесійній залі ... Якщо ми порахуємо необхідним .., то в кінці тижня ми будемо мати право це зробити".

На уточнююче питання, чи може розглядатися даний законопроект саме на поточному пленарному тижні, Єфремов відповів: "Це може статися на цьому тижні, тому що 30-денний термін закінчується на цьому тижні".

За його словами, якщо не буде підготовлена ​​порівняльна таблиця законопроекту до другого читання, то закон буде проголосований в тому варіанті, в якому був прийнятий у першому читанні - тобто без обліку понад 2 тис. поправок.

Нагадаємо, раніше сьогодні спікер  Володимир Литвин заявив, що законопроект про мови  на цьому тижні розглядатися не буде. "По-перше, він не підготовлений, по-друге, він викликає політичне протистояння і протидію. Це дві причини, достатні для того, щоб не розглядати це питання", - сказав він.

Литвин запевнив, що даний законопроект раптово на порядку денному теж не з'явиться: "До нього більш 2 тис. поправок, комітет зараз працює над цими поправками, тому несподіванок не буде однозначно".

Скандальний законопроект Ківалова-Колесніченка N9073 передбачає, що на території Україні гарантується вільне використання регіональних мов, якщо ними користуються не менше 10% громадян, які населяють певну територію. За рішенням місцевих рад чи за результатами збору підписів в окремих випадках це положення може бути застосоване до мови, регіональна група якої становить навіть менше 10% населення.

Досьє на Олександра Єфремова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини