RU

Єфремов рекомендує прийняти Трудовий кодекс, інакше буде гірше

21.05.2012, 16:23
Єфремов рекомендує прийняти Трудовий кодекс, інакше буде гірше - Фото
Олександр Єфремов (фото - partyofregions.org.ua)
У Партії регіонів вважають, що наступний склад Верховної Ради запропонує набагато гірший проект Трудового кодексу, ніж той, який підготовлений сьогодні. Про це лідер фракції ПР Олександр Єфремов заявив на брифінгу.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Єфремов зазначив, що сьогоднішній проект Трудового кодексу є компромісним і в основному збалансований з точки зору інтересів роботодавців і найманих працівників. Критику цього документа регіонал назвав необгрунтованою. Зокрема, Єфремов спростував інформацію про те, що кодекс передбачає безконтрольне збільшення робочого дня: ненормований день передбачений тільки для окремих категорій фахівців, наприклад, для співробітників підприємств безперервного технологічного циклу або лікарів. При цьому робочий час таких співробітників не буде перевищувати певну місячну норму.

"Той документ, який є, збалансований. Чим далі ми будемо відкладати його прийняття, я прогнозую, що, наприклад, наступний парламент, якщо повернеться до прийняття даного документа, то він буде посилений, і посилений роботодавцями в бік працівників. Якщо ви подивитеся , як буде формуватися наступний парламент, то це випливає з самого формування даного парламенту ", - сказав він.

Уточнюючи на прохання кореспондента ЛІГАБізнесІнформ, на підставі чого він зробив такі висновки про наступний склад Ради, Єфремов послався на досвід формування парламенту за змішаною системою.

"Мені невідомий наступний склад Верховної Ради, але в мене є певний досвід роботи, коли, в тому числі, і за мажоритарними списками формувалася Верховна Рада ... Якщо людина (депутат-мажоритарник, - ред.) витратить фінансові ресурси великі на свою виборчу кампанію, то в подальшому він буде відстоювати інтереси керівників свого підприємства, наприклад. І в меншій мірі буде відстоювати інтереси тих працівників, які працюють на підприємстві. По-моєму, це абсолютно логічний підхід. Тому я вам і сказав, що я думаю, що на наступній сесії цей проект буде посилюватися ", - констатував Єфремов.

Нагадаємо, авторами законопроекту є регіонали Василь Хара, Олександр Стоян та Ярослав Сухий. У першому читанні законопроект був проголосований в 2008 році, в грудні 2009-го підготовлений до другого читання. З тих пір його розгляд Верховною Радою постійно відкладається через потужну критику, що звучить як з боку профспілок, так і громадських організацій, експертів та юристів. Основні претензії - лобіювання інтересів роботодавця.

Раніше в Кабмін звернулися представники Національного форуму профспілок України, Національної конфедерації вільних профспілок України, Конфедерації вільних профспілок, Федерації представників малого та середнього підприємництва України, ряду громадських організацій із заявою про те, що прийняття нової редакції Трудового кодексу та Закону "Про зайнятість населення" без всенародного обговорення може призвести до страйків.

Досьє на Олександра Єфремова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини