RU

Freedom house: Янукович концентрує владу в руках Сім'ї

20.07.2012, 11:27
Freedom house: Янукович концентрує владу в руках Сім'ї - Фото
1d0472207e08312df2a87c9fa7c6e3e3.jpg
Президент України Віктор Янукович посилює концентрацію влади в руках своєї сім'ї. Про це йдеться у звіті міжнародної організації Freedom house (FH). Звіт під назвою "Захищаючи українську демократію-2" організація оприлюднила вчора у Вашингтоні.

Протягом наступних тижнів українське керівництво має зробити остаточний вибір - продовжувати утримувати за гратами опозиціонерів і здійснювати подальшу централізацію влади, або показати світу, що країна дійсно хоче інтегруватися в Європу, провівши чесні парламентські вибори і припинивши виборче правосуддя, йдеться в звіті, передає BBC.

За висновком організації, в Україні посилюється концентрація влади в руках президента Януковича і його сім'ї, втім, за оцінкою експертів, громадянське суспільство не стало слабкіше, а стало активнішим.

"Процеси в Україні впливають на динаміку розвитку у всій Євразії, цим пояснюється наша велика увага до України. До того ж, нинішні негативні процеси в Україні не незворотними. Наша мета - привернути увагу української сторони до наших висновків", - зазначив один з авторів звіту , представник Атлантичної ради США Деймон Вілсон.

За словами експертів, головними проблемами в Україні залишається виборче переслідування опозиції і корупція, в той же час, як зазначили автори звіту, в Україні менше скаржаться на втручання СБУ в роботу громадських організацій, що було великою проблемою рік тому. За оцінкою FH, серйозною проблемою залишається контроль влади над ЗМІ, зокрема, телебаченням.

Серед позитивів були названі, зокрема, прийняття необхідного законодавства з неурядовим організаціям, закону про доступ до публічної інформації, розвиток нових енергетичних проектів і протидія зусиллям Росії інтегрувати Україну в Митний союз.

Однак, за словами експертів, всі досягнення нівелюються на тлі того, що Юлія Тимошенко, Юрій Луценко та інші опозиціонери залишаються за гратами.

"Все більше розмов про застосування санкцій щодо України. Хоча ми не радимо це робити на цьому етапі, все ж сподіваємося, що ситуація із санкціями навколо Росії, і сама можливість прийняття санкцій стане дзвінком для українського уряду про те, що воно йде неправильним шляхом", - підкреслив президент FH Девід Креймер.

Нагадаємо, щодо Росії на цьому тижні в Сенаті США було здійснено ще один крок в напрямку остаточного ухвалення списку Магнітського, мета якого - ввести санкції проти російських чиновників, причетних до загибелі російського юриста Сергія Магнітського.

У Сенаті США зареєстровано вже дві резолюції, які пропонують застосувати санкцій відносно України. Йдеться про заборону в'їзду в США чиновникам, причетним до справи Тимошенко. Серед них - генпрокурор Ввктор Пшонка. Крім того, пропонується заборонити в'їзд до США й Віктору Януковичу.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини