RU

Freedom House вимагає звільнити Тимошенко й Луценка

05.07.2012, 12:00
Freedom House вимагає звільнити Тимошенко й Луценка - Фото
e853b028c5b27f83d4fb5cfc0fc4ba68.jpg
Українська влада повинна провести безумовне помилування ув'язнених політичних лідерів і дозволити їм взяти участь в парламентських виборах у жовтні цього року. Про це йдеться в новому звіті Freedom House про ситуацію в Україні "Б'ючи на сполох - раунд 2: на захист демократії в Україні".

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Freedom House вважає, що проблеми, пов'язані із судовою сферою, особливо виборче застосування правосуддя, найбільше впливають на розвиток України та її імідж на заході. "Влада повинна припинити виборче переслідування, здійснити безумовне помилування ув'язнених політичних лідерів і дозволити всім лідерам опозиції, включаючи тих, хто зараз знаходиться під вартою, взяти участь у парламентських виборах, які відбудуться в жовтні", - говориться в звіті.

Крім того, в Freedom House рекомендують уряду і Верховній Раді забезпечити прийняття законодавства, яке посилило б незалежність судової гілки влади, підвищити зарплату суддів і співробітників судових органів і створити б можливість для незалежного розгляду справ, які вважаються політично мотивованими.

"Влада повинна прийняти поправки до Конституції, які привели б процедури призначення, звільнення суддів і формування Вищої ради юстиції у відповідність з європейськими стандартами", - сказано в звіті.

В цьому контексті, на думку Freedom House, Євросоюз не повинен ратифікувати угоди про асоціацію та про зону вільної торгівлі з Україною, поки провідні лідери опозиції залишаються під вартою, або до парламентських виборів, які стануть вирішальним свідченням волі влади провести чесне й вільне голосування.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини