RU

Freedom House: На Заході Межигір'я коштувало б Януковичу кар'єри

05.07.2012, 12:36
Freedom House: На Заході Межигір'я коштувало б Януковичу кар'єри - Фото
Влітку минулого року Янукович показав частину своєї резиденції журналістам (фото - president.gov.ua)
Корупція в Україні зросла до таких розмірів, що серйозно загрожує українській демократії. Про це йдеться в новому звіті Freedom House: "Б'ючи на сполох - раунд 2: на захист демократії в Україні".

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ Freedom House зазначає: "Чиновники-корупціонери побоюються, що, пішовши з посад, потраплять під кримінальне переслідування, а це провокує політиків маніпулювати виборами і гнобити політичну опозицію, щоб максимально продовжити своє перебування при владі".

На думку Freedom House, розрекламована владою антикорупційна кампанія не викликає довіри, оскільки її використовували для виправдання переслідувань політичних опонентів.

"Будь-яка антикорупційна кампанія зазнає поразки без керівництва зверху і прикладів керівної еліти. Матеріали в ЗМІ про екстравагантну зону відпочинку в Межигір'ї, побудованої для Януковича, ставлять під сумнів моральне право голови держави очолити антикорупційну кампанію. За деякими оцінками, вартість резиденції наближається до $100 млн. Така ситуація в європейських демократіях спровокувала б великий скандал, завдавши непоправної шкоди політичній кар'єрі, а то і поставивши хрест на ній ", - говориться в дослідженні.

Враховуючи негативні тенденції, Freedom House виступив з низкою рекомендацій до української влади з протидії корупції. В організації вважають, що будь-яка ефективна антикорупційна кампанія повинна починатися з неприпустимості випадків корупції з боку вищого керівництва країни; кримінальному переслідуванню повинні піддаватися також викриті в корупції представники правлячої еліти та її внутрішнього кола.

На думку Freedom House, українська влада повинна відмовитися від готівкових розрахунків при оплаті адміністративних послуг і перейти тільки на електронні платежі. "Потрібно обмежити або повністю відмовитися від недоторканності для депутатів парламенту", - наголошується в звіті. Крім того, влада повинна забезпечити виконання зобов'язань, взятих на себе в рамках ініціативи "Відкритий уряд", а фінансування політичних партій і виборчих кампаній має бути реформовано відповідно до європейських стандартів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини