RU

Freedom House жорстко розкритикувала політику Януковича

14.06.2011, 14:25
Freedom House жорстко розкритикувала політику Януковича - Фото
285151ace9799044a7afd234f9c52e7a.jpg

Freedom House жорстко розкритикувала політику Януковича

У міжнародній правозахисній організації Freedom House стурбовані концентрацією влади в Україні в руках Партії регіонів. Про це сказав виконавчий директор Freedom House Девід Кремер, представляючи сьогодні у Києві звіт Freedom House "Сигнал тривоги: на захист демократії в Україні".

Як повідомляє УНІАН, Кремер також зазначив, що в організації стурбовані тим, як влада використовує суди і СБУ для "виборчого правосуддя".

У звіті зазначається, що президент України Віктор Янукович централізував владу. Freedom House зазначає, що президент та його оточення наполягають на тому, що така централізація необхідна для того, щоб влада, нарешті, отримала шанс ефективно керувати Україною і здійснювати економічні реформи.

"Хоч дисципліна уряду Януковича є позитивною зміною, тому що представляє відхід від нескінченних суперечок часів Ющенка-Тимошенко, вона також виявила авторитарні тенденції", - йдеться у звіті.

У Freedom House зазначають, що негативні наслідки включають введення більш жорстких умов для ЗМІ, вибіркове переслідування представників опозиції, тривожні випадки втручання СБУ в політичне життя України.

Також стурбованість у Freedom House спричиняє недотримання повною мірою міжнародних стандартів при проведенні місцевих виборів у жовтні 2010 року, "слухняний парламент і руйнування базових свобод - слова і зборів".

У звіті звертається увага і на те, що корупція і далі спустошує Україну, і є серйозні передумови для погіршення ситуації.

Як зазначають у Freedom House, тенденції, які виникли при нинішньому керівництві України, можуть привести державу убік все більшої централізації і консолідації влади, тобто убік авторитаризму.

Тому Freedom House дає ряд рекомендацій, зокрема й для нинішньої влади.

Серед іншого, у Freedom House рекомендують стримувати офіційне переслідування і спостереження за діями громадянського суспільства і опозиції, обмежити роль СБУ заради забезпечення її відповідності демократичним практикам і захисту цивільних свобод, зупинити політично мотивоване переслідування, здійснювати судове переслідування колишніх високопоставлених посадових осіб без урахування їхньої політичної належності.

Також у звіті міститься ряд рекомендацій щодо проведення майбутніх парламентських виборів, забезпечення свободи слова, а також спрощення діяльності громадських організацій в Україні.

У звіті Freedom House містяться рекомендації і для США і Європейського Союзу. Головною рекомендацією є збільшення уваги міжнародного співтовариства до процесів, які відбуваються в Україні, і допомога у демократизації українського суспільства.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини