RU

Freedom House: Україна відходить від демократії - інфографіка

11.04.2018, 11:14
Freedom House: Україна відходить від демократії - інфографіка - Фото
Фото: прес-служба Freedom House

Нехтування влади до незалежних інститутів і ініціативам громадянського суспільства, наближення провладних партій до злиття з державою, а також пресинг на опозицію та вільні ЗМІ стають "ново. нормальністю" в посткомуністичних європейських країнах і країнах Євразії. Йдеться також і про Україну, пишуть в щорічному дослідженні Nations in Transit аналітики міжнародної організації Freedom House.

У цих доповідях правозахисники моніторять стан демократії, прав і свобод в 29 країнах колишнього соцблоку.

Як пишуть в FH, такі невтішні тенденції вони "вже давно помічали" в РФ, Білорусі і країнах Центральної Азії, але тепер "все частіше" бачать те ж саме і в Центральній Європі, зокрема в Польщі та Угорщині. Аналітики стверджують, що Україна, Грузія, Молдова, Вірменія і Киргизія "йдуть в негативному напрямку" - є високий ризик трансформації цих країн в авторитарні.

"Вікно фундаментальних реформ в Україні, можливо, ще не закрито, але воно сильно звузилося на тлі опору влади антикорупційних реформ та серії атак на ЗМІ і громадянське суспільство", - вважають в FH.

Оцінки України аналітиками організації за різними критеріями:

За даними організації, показники демократії в Україні вперше з 2014 року погіршилися, і тепер оцінка країни за шкалою FH становить 4,64 бала (1 - стійка демократія, 7 - тотально авторитарний режим).

У доповіді говориться, що цей рівень упав в 19 країнах з 29-ти.

Натисніть, щоб збільшити:

Докладні дані і графіки про ситуацію в Україні зі звіту-2018 доступні тут.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини