RU

"Freedom House": Україна втратила рейтинг через тиск на опозицію та спецслужби

14.01.2011, 11:21
56ba17934b57b244d2408865ad7192fd.jpg

"Freedom House": Україна втратила рейтинг через тиск на опозицію та спецслужби

Американська правозахисна організація "Freedom House" вперше за останні роки знизила статус України до "частково вільної".

У доповіді "Freedom House" сказано, що за підсумками 2010 року український рейтинг громадянських свобод знизився з 2-го до 3-го разом з пониженням статусу з "вільного" до "частково вільного". В організації пояснюють таке пониження "обмеженням в Україні свободи преси, тиском спецслужб на університети з метою утримати студентів від участі в протестах, ворожістю уряду по відношенню до опозиційних організацій та зарубіжних громадських організацій, а також збільшенням президентського тиску на органи юстиції". Крім того, в числі негативних процесів в Україні в звіті згадуються "випадки махінацій на виборах".

"Україна раніше була єдиною, крім балтійських держав, пострадянською країною, яка отримала статус "вільної", і тепер ці погіршення обстановки демонструють загальний регрес демократії в регіоні", - йдеться у доповіді.

В той же час, за оцінкою "Freedom House", число "скованих" країн в світі не змінилося. Їх нараховується 47, в них живе 2,5 мільярди людей, близько половини з яких - в Китаї. Вільними визнані 87 країн, що на дві держави менше, ніж минулого року. Це сталося за рахунок виключення зі списку Мексіки та України.

Частково вільними називаються 60 держав. Зокрема, виріс рейтинг Гвінеї, Киргизстану, Нігерії, Філіппін, Танзанії та Тонга. Окремо в доповіді згадані дев'ять країн, де ситуацію з дотриманням політичних прав і громадянських свобод визнано найгіршою. Це Бірма, Екваторіальна Гвінея, Ерітрея, Лівія, Північна Корея, Сомалі, Судан, Туркменістан і Узбекистан. Крім того, в цьому списку фігурує Тибет як окрема територія.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини