RU

"Freedom House": У 2010 році мир став менш вільним. Україна - також

13.01.2011, 13:42
25fe1919f84555d33fa9bce1d558b963.jpg

"Freedom House": У 2010 році мир став менш вільним. Україна - також

Україна опинилася в числі країн, в яких, згідно з щорічною доповіддю міжнародної неурядової організації "Freedom House", в 2010 році зафіксували скорочення свобод. Про це йдеться у матеріалі "Associated Press", що опублікований в "The Washington Post".

Доповідь включає в себе дані про 194 країни та 14 територій. Експерти "Freedom House" зафіксували скорочення свобод в 25 державах, в тому числі в Україні, Латвії, Франції й Угорщині. 11 країн, в числі яких Киргизстан, показали позитивну динаміку. Загалом же політичні права й цивільні свободи переживають занепад вже п'ятий рік поспіль. Найгірша ситуація в цій сфері склалася на Ближньому Сході та в Північній Африці, - сказано в матеріалі, який цитує "InoPressa".

Крім того, згідно з доповіддю, Росія опинилася в числі країн, які в 2010 році "продовжували нарощувати репресивні заходи, причому демократичні країни майже не чинили їм істотного опору". "Кричущу неповагу" до незалежності суду при розгляді другої справи колишнього нафтового магната Михайла Ходорковського автори доповіді наводять в якості прикладу "зростаючого нахабства найбільш могутніх авторитарних режимів".

"Авторитарні режими матимуть значно повнішу свободу дій в замовчуванні внутрішньої критики, якщо зовнішній світ не буде чинити їм опору", - говориться в супровідній заяві директора з дослідницької роботи "Freedom House" Арча Паддінгтона.

"Найбільш значні зміни відбулися в Мексиці та Україні - обидві країни знизилися з "вільних" до "частково вільних", - повідомляють інформовані джерела "Kyiv Post".


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини