RU

Freedom House радить Януковичу звільнити Табачника

14.06.2011, 16:45
Freedom House радить Януковичу звільнити Табачника - Фото
72da69d75b0d65763adc3a36ae6fbc0c.jpg

Freedom House радить Януковичу звільнити Табачника
Міжнародна правозахисна організація Freedom House рекомендує президенту Віктору Януковичу звільнити міністра освіти Дмитра Табачника. Про це йдеться у звіті Freedom House, неофіційний переклад якого поширив фонд "Відродження".

"Звільнити з посади міністра освіти Дмитра Табачника - можливо, найбільш контраверсійну фігуру в складі уряду, за поширення непотрібного і небезпечного розділення України в питаннях ідентичності, мови і освіти", - радять автори звіту.

Freedom House проводить паралель з політикою Віктора Ющенка, зазначаючи, що багато хто у Партії регіонів сприймали наполегливе просування колишнім президентом української ідентичності і мови як відчуження від російськомовних громадян Східної України.

"Сьогодні багато хто у Центральній і Західній Україні побоюються, що і новий уряд, і міністр освіти Дмитро Табачник, зокрема, просуває реакційну політику проти української мови, ідентичності і релігії", - зазначають експерти.

За їхніми словами, критики Януковича вважають, що уряд не спроможний провести політику, яка допомогла б об'єднати країну, і позиція міністерства освіти на чолі з Табачником тільки підриває почуття національної єдності.

"Крім того, міністр відзначив декілька освітніх реформ епохи Ющенка, пов'язаних зі стандартами вступу до університету, які, як побоюються критики, можуть знову відкрити двері для корупції у цій сфері. Аналогічно зусилля Табачника з закриття недоукомплектованих шкіл як спосіб економії коштів непропорційно і систематично зачепили україномовні школи, особливо у Луганську, Донецьку і Одесі, викликавши місцеві протести. Критики міністра також вказують на політизацію кадрових рішень в університетах", - йдеться у доповіді.

До того ж Freedom House повідомляє, що студенти університетів - як іноземці, так і українці - скаржаться на необхідність платити за хороші оцінки. "Правда, це явище не нове і воно не виникло з обранням Януковича президентом, але почуття відокремленості від цієї проблеми серед студентів - "як воно було, так і буде" - викликає розчарування. Якби студенти об'єдналися і відмовилися дотримуватися цієї традиції, вони могли б ефективно покінчити з цією давньою практикою і викорінити джерело корупції у вищих навчальних закладах", - пишуть також автори доповіді Freedom House.

Дмитро Табачник: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини