RU

Freedom House попередила Януковича про наслідки справи Тимошенко

20.07.2011, 17:43
Freedom House попередила Януковича про наслідки справи Тимошенко - Фото
b80ea98b4fc7e14c1392101d190f20d5.jpg

Freedom House попередила Януковича про наслідки справи Тимошенко

Кримінальне переслідування колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко є свідченням погіршення ситуації в Україні. Про це йдеться в листі президента Freedom House Девіда Кремера, виконавчого віце-президента Атлантичної ради Деймона Уїлсона та співробітника Атлантичної ради Роберта Нуріка до президента Віктора Януковича.

У листі, оприлюдненому на сайті Kyiv Post, автори зазначили досягнення Януковича в розвитку країни, зокрема - прийняття пенсійної реформи, а також ряд кроків у напрямі інтеграції з Європою. Проте, вони наголосили, що порушення демократичних принципів і прав людини викликає стурбованість долею країни.

"Особливо яскравим прикладом погіршення положення в країні є постійне переслідування колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, яку Ви (Янукович, - ред.) перемогли у другому турі виборів в минулому році. Все міжнародне співтовариство розглядає її справу як грубе зловживання судовим процесом, з метою переслідування основних політичних опонентів", - сказано в тексті.

"Але це не єдиний тривожний приклад. Юрій Луценко, міністр внутрішніх справ при Тимошенко, також став жертвою вельми сумнівних прокурорських зусиль. Процес, при якому ведеться таке переслідування, не заслуговує довіри як всередині, так і за межами України. Складається враження, що СБУ і Генпрокуратура вийшли з-під контролю і намагаються знайти хоч що-небудь проти Тимошенко, щоб засудити її і тим самим позбавити права на участь в майбутніх виборах", - зазначається в листі.

"Те, що Європейський суд з прав людини буде розглядати цей випадок, чітко показує, що судова система в Україні використовується в політичних цілях, в цілях, несумісних з європейськими цінностями і нормами", - резюмували автори.

"Пане президент, Ви повинні покінчити з цим негайно. У відповідь на зростаючу критику в зв'язку зі справою Тимошенко, Ви нещодавно вирішили припинити будь-які втручання в процес розслідування. Такий крок міг би бути доцільним, але лише у разі справедливої і неупередженої процедури судового розгляду. Проте, при нестачі авторитету, нездатність зупинити це переслідування може тільки завдати шкоди Вашим зусиллям приєднатися до ЄС і позбавити Вас цієї важливої рівноваги у відносинах з Росією", - підсумували автори листа.

Віктор Янукович: біографія та добірка новин>>>
Юлія Тимошенко: біографія та добірка новин>>>
"Справа Тимошенко": добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини