RU

Французький омбудсман впевнений, що справа ЄЕСУ - політична

19.04.2012, 12:05
Французький омбудсман впевнений, що справа ЄЕСУ - політична - Фото
Франсуа Зімере. Фото - ЛІГАБізнесІнформ
Посол Франції з прав людини Франсуа Зімере вважає, що процес у справі Єдиних енергетичних систем України відносно екс-прем'єра Юлії Тимошенко має політичний характер. Про це він заявив журналістам в Апеляційному суді Харківської області, де розглядається справа ЄЕСУ.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, Зімере пояснив: "Те, що я бачив - це абсурд. Політична мотивація звинувачення не викликає сумнівів".

При цьому він висловив стурбованість станом здоров'я Тимошенко і тим, що вона не отримує належної медичної допомоги. "Якщо вона не може здійснити право на лікування, вона не може себе захистити. Це загальноприйняті правила, що стосуються прав людини", - сказав дипломат.

За його словами, інші процеси над колишніми членами уряду також мають політичне забарвлення, - в тому числі проти екс-голови МВС Юрія Луценка й колишнього т.в.о. міністра оборони Валерія Іващенка.

"Хід сьогоднішнього процесу буде мати велике значення для України. Він буде надавати великий вплив на відносини між Україною і Європою", - зазначив Зімере.

Посол має намір сьогодні ще раз спробувати відвідати Тимошенко в Качанівській колонії. За словами Зімере, він подав всі необхідні документи, проте відповіді на них не отримав.

Нагадаємо, сьогодні Київський районний суд Харкова почав попередній розгляд справи по ЄЕСУ. Тимошенко звинувачують в організації заволодіння та замаху на заволодіння чужим майном (державними коштами) шляхом зловживання службовим становищем та службового підроблення, організації ухилення від сплати податків корпорацією ЄЕСУ, що призвело до фактичного ненадходження коштів до державного бюджету; ухилення від сплати прибуткового податку з громадян, що спричинило тяжкі наслідки. Здійсненню цих дій передувало неповернення в державу валютної виручки від експорту металу корпорацією ЄЕСУ в сумі більше $160 млн.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини