Франція за розблокування Донбасу, "навіть з провокаціями" Росії

Франція за розблокування Донбасу, "навіть з провокаціями" Росії - Фото
Ізабель Дюмон (фото - ЕРА)
07.06.2019, 12:28

Посол Ізабель Дюмон каже, що якщо Україна хоче повернути ці території, "треба повернути і серця українців по обидва боки лінії розмежування"

Французький посол в Україні Ізабель Дюмон вважає, що треба зняти блокаду з захопленої Росією частини Донбасу, "навіть якщо з іншого боку ви отримуєте провокації" на кшталт роздачі українцям в окупації паспортів РФ. Про це вона заявила РБК-Україна.

Представник офіційного Парижа вважає, що заслуговують на підтримку всі ініціативи, спрямовані на відновлення миру в Донбасі.

"Франція завжди підтримувала обмін з населенням по іншу сторону лінії зіткнення", - заявила вона.

При цьому Дюмон вважає, що позиція нового президента Володимира Зеленського "не роздувати цю історію" з російською паспортизацією в окупованих районах України - "правильне рішення, тому що ідея полягає в тому, щоб відкривати всі двері для мирного врегулювання, навіть якщо це складно".

Раніше в АП заявили, що зняти блокаду з ОРДЛО можна тільки після скасування там рублевої зони і повернення підприємств до українського законодавче поле.

Радбез ООН з роздачі паспортів РФ в Донбасі закінчився лише заявами, а в ЄС заявили, що "думають" про нові санкції за це. Лідери ФРН і Франції розкритикували видачу паспортів.

Перший президент Леонід Кравчук запропонував Зеленському зняти блокаду з Криму. Опоблок потім закликав президента розблокувати захоплений РФ Донбас. Представник України в "Мінську" Леонід Кучма запевнив, що насправді блокади не існує. Порошенко ця ідея стурбувала.

Читайте також: "Оптимізму немає". Волкер про шанси, що РФ піде назустріч Україні