RU

Франція і Німеччина засудили владу України за Тимошенко

30.08.2012, 17:25
Франція і Німеччина засудили владу України за Тимошенко - Фото
c9971703ae206b0e2543107bf097b6b5.jpg

Міністерство закордонних справ Франції розчароване рішенням Вищого спеціалізованого суду України з касації екс-прем'єра Юлії Тимошенко і заявляє, що виборче правосуддя і недотримання принципів верховенства права в Україні може стати перешкодою для подальшого зближення країни з Європейським Союзом. Водночас уповноважений уряду Німеччини з прав людини Маркус Ленінг заявив, що рішення касаційного суду у справі Юлії Тимошенко віддаляє Україну від правової держави.

"Франція глибоко шкодує у зв'язку з тим, що суд відхилив касаційну скаргу колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко. Ми знову заявляємо про нашу стурбованість розвитком політичної ситуації в Україні та закликаємо владу України поважати свої зобов'язання по дотриманню основних прав і свобод. Виборче правосуддя та недотримання принципів верховенства права в Україні може перешкодити подальшому зближенню з Європейським Союзом, у тому числі підписанню угоди про асоціацію України з ЄС", - йдеться в заяві МЗС Франції, повідомляє прес-служба сайту Тимошенко.

Одночасно з цим уповноважений уряду Німеччини з прав людини Маркус Ленінг заявив, що "підтвердження вироку про позбавлення волі строком на 7 років є ще одним кроком назад". "Тим самим Україна ще більше віддаляється від правової держави. Вироки проти Юлії Тимошенко та інших опозиціонерів політично вмотивовані і є ознакою вибіркового правосуддя", - заявив він.

Ленінг також зазначив, що уряд Німеччини спільно з партнерами по ЄС будуть і в подальшому виступати на захист Тимошенко та інших опозиціонерів. "Уряд України несе обов'язок по забезпеченню процесів на основі правової держави та швидкого усунення прогалин у системі свого судочинства. Крім того, повинна бути забезпечена можливість безперешкодного участі опозиціонерів у виборчій парламентській кампанії і вільне і чесне проведення цих виборів в жовтні. Судові вироки проти опозиційних політиків вже зараз породжують суттєві сумніви в цьому", - наголосив він.

"Ми дуже уважно будемо стежити за перебігом подій в Україні... Незалежне судочинство і вільні й чесні вибори є вирішальною передумовою для подальшого наближення України до Європейського Союзу", - заявив Ленінг.

Нагадаємо, раніше колегія суддів Вищого спеціалізованого суду відхилила касаційну скаргу адвокатів Тимошенко на вирок Печерського суду і Апеляційного суду по газовій справі. Судді дійшли висновку, що обидві інстанції зробили правильні висновки про доведення провини Тимошенко в скоєнні інкримінованого їй злочину.

Досьє на Юлію Тимошенко

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини