RU

Франція відкликає посла в Україні, можлива причина - Тимошенко

09.08.2011, 14:51
Франція відкликає посла в Україні, можлива причина - Тимошенко - Фото
96c3a429d5b9387d2683d14b0349caf5.jpg

Франція відкликає посла в Україні, можлива причина - Тимошенко
Франція відкликає свого посла в Україні. Таку інформацію підтверджує і Міністерство закордонних справ України.

"Дійсно, зараз відбувається процедура узгодження кандидатури нового посла. З чим пов'язаний відгук попереднього посла, невідомо, оскільки в дипломатичній практиці не прийнято повідомляти країну про причини відгуку диппредставника", - сказав директор департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин, якого цитує Інтерфакс-Україна.

Раніше джерело в дипломатичному корпусі, акредитованому в Києві, повідомило, що посол Франції в Україні Жак Фор невдовзі покине свій пост. При цьому в Київ вже доставлений запит на агреман для його наступника. Серед можливих причин такого рішення джерела в дипломатичних колах називають невдоволення офіційного Парижа тим, що Фор нещодавно дозволив собі публічні оцінки судового процесу над колишнім прем'єр-міністром Юлією Тимошенко, що викликало невдоволення в українському зовнішньополітичному відомстві.

"Традиційно посли у Франції, в якій за останні роки також відбувалася череда гучних процесів над колишніми високопосадовцями, уникають заяв, які можна було розцінити, як втручання у внутрішні справи. Демонстративна виваженість в тих питаннях, які прямо не шкодять національним інтересам Франції, є класичною лінією французької дипломатії. Очевидно, Жак Фор дозволив собі більше, ніж вважають прийнятним в Парижі", - пояснило джерело.

При цьому він додав, що сам французький посол був обурений тим, що його недипломатичне висловлювання, яке він дозволив собі на закритому експертному заході, широко розповсюдила прес-служба партії Батьківщина, яка таким чином "зробила йому медвежу послугу".

Нагадаємо, Фор раніше заявив, що судовий процес по газовій справі проти Тимошенко є політичним. "Я не хотів коментувати цей суд, але хочу сказати, що у Франції створилося таке враження, що, на жаль, процес над Юлією Тимошенко знаходиться дуже далеко від права, але дуже близький до політики", - процитувала прес-служба Батькивщини слова дипломата.

Справа Тимошенко: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини