Формула Штайнмаєра. Пристайко сказав, на що погодилася Україна

20.09.2019, 13:48
Формула Штайнмаєра. Пристайко сказав, на що погодилася Україна - Фото
Вадим Пристайко (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що у питанні використання формули Штайнмаєра для Донбасу Україна погодилася на "чітко виписані формулювання, які обговорювали радники". Про це він сказав Європравді.

"Взагалі, ця формула обговорювалася ще з 2015 року і знайшла відображення в листі двох міністрів - німецького і французького. І це те, що у нас широко називається формулою Штайнмаєра", - сказав Пристайко.

Читайте також: Штайнмаєр Шредінгера. Що сталося в Мінську і як формула Штайнмаєра стала такою важливою

За його словами, зараз, у вересні 2019 року радники лідерів нормандської четвірки погодили не формулу Штайнмаєра, а її "чітке формулювання".

Глава МЗС уточнив, що у ФШ також сказано, що "закон про особливий статус застосовується on temporary basis, тобто "на тимчасових умовах"- із моменту проведення виборів, а на постійній основі він починає діяти після визнання БДІПЛ ОБСЄ того, що вибори відповідають високим стандартам".

"Як бачите, ніяких ідей про кордон, про наявність чи відсутність збройних формувань це формулювання не визначає. І про те, що Пристайко погодився на проведення виборів під дулами автоматів Калашнікова, там теж нічого немає", - підкреслив міністр.

Відповідаючи на питання, чи хоче Україна змінити щось у формулі Штайнмаєра, і чи повинні туди бути додані якісь гарантії безпеки, Пристайко сказав: "Безумовно, ми хочемо щось змінити. Ми ж розуміємо, що те загальне формулювання, про яке ми домовилися, викликає дуже багато трактувань. Це завжди відбувається на мінських переговорах - все починають трактувати по-своєму, щоб ти не підписав, яке б слово не використовував".

Він уточнив, що зараз це не завдання ні нормандської четвірки, ні МЗС: завдання передано тристоронній контактній групі: "Ось коли вони переформулюють більш точно, тоді ми отримаємо, подивимося, що сталося із нашою пропозицією, і чи можемо ми це пропонувати лідерам, щоб вони зустрічалися".

Довідка. Формула Штайнмаєра - це запропонований у 2016 році тодішнім міністром закордонних справ Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром варіант реалізації мінських угод, головним пунктом якого є надання Донбасу "особливого статусу через чесні, демократичні вибори відповідно до стандартів ОБСЄ".

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю