RU

Фонд Відродження про Інтер: Влада посилює контроль над ЗМІ

11.03.2013, 14:19
Фонд Відродження про Інтер: Влада посилює контроль над ЗМІ - Фото
ce782870bab8b35f22904192a7fbf2f8.jpg
Про це йдеться в листі громадської ради та Міжнародного фонду Відродження у відповідь на відмову власників телеканалу і медіагрупи Інтера від меморандуму про співпрацю з радою та фондом.

У листі сказано, що "згортання співробітництва Інтера з громадською радою є певним показником посилення державного контролю над ЗМІ, що може відбутися не тільки з вашою телекомпанією".

Експерти відзначили, що в роботі з телеканалом їх цікавили лише збалансована подача новин, дотримання журналістських стандартів та політична незаангажованість, які тепер "можуть стати жертвою задекларованого" новим менеджментом каналу "підвищення якості та інформативності суспільно-політичного мовлення".

Коментуючи заяву керівництва Інтера про те, що воно "не вимагає зовнішнього спостереження і цензурування своєї роботи", в громадській раді побажали "успішного завершення" розробки нових сучасних форматів телепрограм"."Повинні тільки відзначити в якості рекомендації громадської ради: не бійтеся "цензури" від громадянського суспільства. Такий цензури взагалі не існує в світі. Ви глибоко помилилися. Цензура - це попереднє напрямок або оцінювання матеріалу перед публікацією з боку недемократичної держави та/або державних службовців-господарів медіавласності. Сподіваємося, що ця прикра світоглядна помилка не відіб'ється на професіоналізмі творчого колективу Інтера ", - сказано в листі.

У громадській раді нагадали, що у них ще є місяць на те, щоб завершити моніторинг на каналі. "Результати моніторингу будуть широко оприлюднені в Україні та за кордоном відразу після 7 квітня 2013 року, дня офіційного завершення дії меморандуму", - зазначили автори листа.

Разом з тим в громадській раді запевнили, що моніторинг ЗМІ триватиме і надалі - "громадськість буде максимально поінформована про стандарти якості інформаційного мовлення українських телеканалів і надалі".

Нагадаємо, нове керівництво групи Інтера розірвало угоду з громадською радою, який повинен був стежити за збалансованістю новин та їх якістю.

Раніше компанія GDF media limited, що входить до групи компаній Дмитра Фврташа Group DF, досягла домовленості з придбання компанії  Inter Media Group Limited (телеканал Інтер), що належала Валерію Хорошковському. У компанію входять такі телеканали як Інтер, ІНТЕР+, НТН, К1, МЕГА, Ентер-фільм, К2, Піксель і MTV Україна. Новими акціонерами компанії Inter media group limited стануть компанії, які належать Фірташу і голові Адміністрації президента України Сергію Льовочкіну.

Минулий власник телеканалу уклав меморандум з громадськими організаціями, які повинні були моніторити якість новин на каналі.

Де у нього кнопка: Прийдешні зміни на Інтері

Дорога передача. Навіщо Фірташу Інтер за $2,5 млрд

Досьє на Валерія Хорошковського

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини