RU

Філарет: Зеленський розуміє - без нас не було б томосу

15.05.2019, 09:48
Філарет: Зеленський розуміє - без нас не було б томосу - Фото
Філарет (фото - прес-служба АП)

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет заявив у себе в  Facebook, що без Київського патріархату не було б томосу й що обраний президент Володимир Зеленський, а також олігарх Ігор Коломойський  це розуміють.

"... моя твердість, цілеспрямованість і наполегливість багатьма сприймається як владолюбство і амбітність. Але ніхто не може заперечувати, що результатом є Київський патріархат. Якби його не було, то не було б і мови про томос, тому що не було б кому давати. Це бачать не тільки церковні діячі, а й світські, такі як новообраний президент України В.О. Зеленський і бізнесмен І. В. Коломойський та інші", - написав він.

8 травня Філарет розіслав єпископам ПЦУ лист на бланках УПЦ КП, запросивши їх на "братську зустріч" 14 травня. Предстоятеля ПЦУ Епіфанія не покликав.

10 травня Філарет оголосив, що УПЦ КП, про саморозпуск якої повідомили 15 грудня 2018 роуи перед помісним собором, все ще існує. Епіфаній вважає, що повернення до попередньої структури Київського патріархату - це ізоляція, втрата томосу й всіх досягнень церковної незалежності.

15 грудня на соборі Філарет не висувався на посаду митрополита Київського Православної церкви в Україні, якому Вселенський патріархат вручить томос про автокефалію. Після свого обрання предстоятелем Православної церкви України Епіфаній в зверненні до людей, які зібралися на Софійській площі, оголосив Філарета духовним наставником Православної церкви України, який "буде і далі почесним чинним довічно (наставником), що допомагає нам спільно будувати нашу єдину Помісну Українську Православну Церкву".

У зверненні в Facebook Філарет заявив, що відмова від статусу патріархату перед собором була "чисто ситуативною".

Читайте також: Що вибере Філарет - бути частиною рішення або джерелом проблем?

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини