RU

Філарет озвучив вимоги до глави єдиної помісної церкви

25.10.2018, 09:52
Філарет озвучив вимоги до глави єдиної помісної церкви - Фото
Патріарх Філарет (фото - прес-служба президента)

Патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет назвав критерії, за якими слід обирати главу єдиної помісної автокефальної церкви і зазначив, що він сам підходить під всі критерії. Про це Філарет сказав в ефірі Українського радіо.

"Треба мати богословську освіту, треба знати церковні канони, треба мати досвід управління єпархією і досвід управління церквою. А якщо досвіду немає - то діла не буде", - заявив Філарет.

Відповідаючи на запитання ведучої про те, чи готовий він поступитися особистими амбіціями в питанні обрання глави нової української церкви, Філарет сказав: "Ні! Чому? Але не тому, що я вважаю себе таким. А тому, що Москва зробить все, щоб зруйнувати Українську православну церкву".

Патріарх додав, що для збереження Української православної церкви він "повинен працювати до кінця". А в разі, якщо його не оберуть, він зніме з себе відповідальність за створення і збереження єдиної помісної церкви.

Також він зазначив, що главу обиратимуть на соборі за участю всіх архієреїв Київського патріархату, Московського патріархату та Української автокефальної православної церкви (УАПЦ).

Предстоятеля єдиної помісної автокефальної УПЦ повинні вибрати на об'єднавчому соборі. Він від імені церкви отримає томос про автокефалію.

20 жовтня синод Української православної церкви Київського патріахату затвердив повну і скорочену форму титулу для свого предстоятеля Філарета. Він отримав два тимчасових титули - розширений (архієпископ і митрополит Київський і Всієї Русі України) та скорочений (патріарх Київський і Всієї Русі України, для внутрішнього використання).

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини