RU

Фесенко вважає, що асоціація України та ЄС ризикує зірватися

18.10.2011, 16:15

Дуже великий ризик того, що угода про асоціацію між Україною і Європейським союзом в цьому році підписана не буде. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив голова Центру прикладних політичних досліджень Пента Володимир Фесенко, коментуючи заяву президента Віктора Януковича про те, що підписання угоди про асоціацію може бути відкладено, якщо Брюссель не врахує побажання Києва включити в документ можливість майбутнього членства України в Євросоюзі.

"Я не вірю у версію про те, що Янукович шукає мотив відмовитися від Європейського союзу на користь Росії і Митного союзу (МС). Шукати мотив не треба - якби бажання вступити в МС було, то це давно було б зроблено", - наголосив Фесенко.

Він також зазначив, що заява Януковича про те, що випускати екс-прем'єра з в'язниці було б неправильно, говорить про те, що "вибір зроблено". "Вчора припинилися коливання, був зроблений остаточний вибір, що Тимошенко буде знаходитися у в'язниці", - вважає політолог.

"Очевидно в оточенні президента перемогла точка зору, що треба йти на жорстку лінію у відношенні Тимошенко, а Європа рано чи пізно буде вимушена з нами домовлятися. Така, на мій погляд, логіка цього рішення", - сказав він.

Говорячи про скасування візиту Януковича в Брюссель з ініціативи Євросоюзу, політолог зазначив, що "неясно, хто цього більше хотів". "Янукович не горів бажанням летіти туди, тому що розумів, що тема Тимошенко буде головною під час всіх його зустрічей, а йому це не потрібно", - наголосив Фесенко.

"Ми бачимо охолодження відносин між Україною і Євросоюзом. Дуже високий ризик того, що угода про асоціацію в цьому році підписана не буде", - прогнозує експерт.

Але при цьому він зазначає, що пауза у відносинах між Києвом і Брюсселем буде не надто тривалою. "Практика показує, що навіть у відносинах з Білоруссю представники ЄС намагаються знаходити спільну мову. У випадку з Україною це може затягнутися на декілька тижнів або місяців", - сказав він.

Нагадаємо, раніше президент Янукович заявив, що протести Євросоюза щодо ув'язнення екс-прем'єра Тимошенко не приведуть до її звільнення.

Крім того, зі слів президента, Україна готова відкласти підписання угоди про асоціацію з ЄС, якщо воно не буде включати можливість майбутнього членства. "Якщо Європа не готова до цього з якихось причин, або Україна не готова, то рішення може бути прийнято пізніше", - сказав він.

Володимир Фесенко: біографія, новини>>>

Петро ШУКЛІНОВ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини