RU

Фаріон пропонує ввести податок на російськомовні пісні

30.11.2012, 12:16
Фаріон пропонує ввести податок на російськомовні пісні - Фото
Ірина Фаріон (фото - svoboda.org.ua)

Новообраний народний депутат від ВО Свобода Ірина Фаріон пропонує ввести в Україні податок на пісні, які виконуються російською мовою.

"Наскільки мені відомо, у Франції та Швейцарії існує податок на чужу пісню і чужу мову. Хочеш, щоб вона була присутня - заплати гроші, і з цих грошей моя культура буде розвиватися. Щось подібне є сенс запроваджувати в Україні, якщо ми вже дійшли до такої грані. Хочеш виконувати пісні російською мовою - немає проблем, є країна, де співають цією мовою, а українцям зі своєю піснею куди поїхати?"- cказала вона в інтерв'ю
Главкому.

За словами Фаріон, у Львові є ціла низка радіостанцій, які взагалі не крутять російську музику: "Звичайно, потрібні рішення і на загальнодержавному рівні, але в нинішній ситуації, коли ця орда може їх блокувати, треба вдаватися до змін на місцевому рівні, оскільки закони про місцеве самоврядування це абсолютно допускають. Кожна людина має сама боротися за свій простір і місце під сонцем, тому що ніхто нічого не принесе на тарілці. Це раніше нас навчали, що "керівна комуністична партія за всіх все вирішить", а зараз треба міркувати інакше".

"Мені соромно, що прем'єр-міністр, який живе в Україні 30 років, не володіє мовою", - додала Фаріон.

При цьому майбутній депутат заявила, що 25% виборців Свободи - російськомовні. "Це можна назвати позитивним парадоксом, коли негатив обернувся позитивом. Цей закон (про засади мовної політики, - ред.), навпаки, стимулював російськомовних українців повернутися обличчям до материнської мови. Я знаю, що 25% виборців ВО Свобода - російськомовні. Я спілкуюся з ними через соціальні мережі і дуже вдячна цим людям, що вони нас підтримали. Пишуть вони мені російською мовою, але я, звичайно, відповідаю їм українською. Зараз суть в тому, щоб створити умови для цих людей, щоб їх діти пішли в українську школу", - вважає Фаріон.

Досьє на Ірину Фаріон

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини