RU

Факти загибелі журналістів в зоні АТО ретельно розслідуються -МЗС

02.07.2014, 16:09
Факти загибелі журналістів в зоні АТО ретельно розслідуються -МЗС - Фото
6d499b2472a9509b4a0e85ab34073d2d.jpg
Претензії до української влади щодо загибелі російського журналіста передчасні, українських силовиків у зоні обстрілу не було. Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, про це повідомив на брифінгу директор департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс. "Ми категорично відкидаємо спроби президента Росії звинуватити українську владу в нібито цілеспрямованій роботі з ліквідації представників преси", - сказав він.

Перебийніс наголосив, що саме в Криму після його окупації Росією, а також на сході України, де орудують бандформування і терористи, що прибувають з РФ, збільшилася кількість фактів порушення прав журналістів, що підтверджується звітами міжнародних організацій, зокрема, ООН.

"Україна чітко дотримується дотримання демократичних норм і принципів забезпечення свободи ЗМІ та вживає всіх необхідних заходів для забезпечення їх роботи", - додав він.

Перебийніс повідомив, що факти загибелі журналістів в зоні АТО ретельно розслідуються українськими правоохоронними органами. "Винні обов'язково будуть притягнуті до відповідальності. Але вже сьогодні попередній аналіз ситуації із загибеллю оператора російського Першого каналу дає підстави говорити про сумнівність поспішних звинувачень російської сторони і покладання провини за цей інцидент на українських військових", - сказав він.

Перебийніс зазначив, що обстріл був на істотній відстані від місць дислокації наших військових. "Українських силовиків у зоні цього обстрілу не було", - підкреслив він.

Перебийніс нагадав, що поїздка журналістів, організована так званою прес-службою терористичної організації ДНР, була організована з порушенням законодавства України та елементарних норм індивідуальної безпеки. "У представників російських ЗМІ не було офіційної акредитації при оперативному штабі АТО, що є необхідною умовою для роботи іноземних ЗМІ в зоні проведення АТО. На автобусі не було напису "Преса". Пасажири також були без необхідних розпізнавальних знаків приналежності до ЗМІ. У них не було індивідуальних засобів захисту - касок і бронежилетів. Крім цього, зазначений журналіст, за наявними даними, взагалі перебував на території України нелегально", - сказав він.

Перебийніс також зазначив, що українським правоохоронцям вкрай складно забезпечувати належну безпеку журналістів, які не дотримуються правил безпеки. Тим більше якщо про їх перебування та роботу на території України офіційним органам влади нічого невідомо.

Щоб уникнути інцидентів з іноземними або вітчизняними ЗМІ, Перебийніс нагадав про необхідність дотримання правил поведінки журналістів в зоні АТО. Зокрема, необхідно отримати акредитацію при оперативному штабі АТО, порядок отримання якої розміщений на сайті СБУ. "До тих журналістам, які не дотримуються зазначених вимог, більше того, взаємодіють з терористами, свідомо порушуючи в тому числі міграційне законодавство України, правоохоронці мають право застосовувати санкції у вигляді притягнення до адміністративної відповідальності, відповідно до статті 203 Кодексу України про адміністративні правопорушення", - сказав він.

Також мова може йти про примусове видворення за межі України таких осіб, відповідно до статті 20 і 30 закону України про правовий статус іноземців та осіб, які не мають громадянства.

Нагадаємо, оператор російського Першого каналу Анатолій Клян загинув в Донецьку 30 червня. Смерть наступила поряд з однією з військових частин, куди знімальна група каналу "приїхала робити репортаж". За непідтвердженими даними, журналіст отримав смертельне поранення в живіт. Привезли журналістів у зону бойові зіткнення терористи ДНР. Після загибелі Кляна МЗС Росії звинуватив Україну в цілеспрямованому переслідуванні журналістів.

У той же час, згідно з репортажем журналіста російського Forbes Орхана Джемаля "Позивний "Гюрза": хто підставив журналістів під кулі в Донецьку", Клян загинув через свідому провокацію бойовиків ДНР.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини