RU

Фінал епопеї: Рада ЄС затвердила безвізовий режим для України

11.05.2017, 11:21
Фінал епопеї: Рада ЄС затвердила безвізовий режим для України - Фото
52936fc5c17dea580597fb12eb22e721.jpg
Сьогодні, 11 травня, Рада міністрів Європейського Союзу затвердила рішення про надання безвізового режиму для України. Сталося це на засіданні колегії міністрів сільського господарства і рибальства ЄС, повідомляє у себе в Twitter  брюссельський кореспондент Радіо Свобода Рікард Йозвяк.

Це рішення європейської структури було останнім з числа законодавчих перепон на шляху до візової лібералізації між Україною та країнами ЄС.

"Тільки Рада міністрів Євросоюзу схвалила остаточне рішення про надання нам, громадянам України, права на безвізові подорожі. 17 травня в Страсбурзі - як ми і домовилися з нашими європейськими друзями, - урочисто підпишуть відповідний законодавчий акт", - сказав з цього приводу президент Петро Порошенко.

За словами глави держави, впровадження візової лібералізації - "як ніби повернення додому після довгої і виснажливої подорожі, повернення до нашого спільного європейського дому".

"Ми пориваємо з пострадянським минулим і все більше стаємо частиною єдиного європейського цивілізаційного простору. Цінуйте свій український паспорт. І любіть Україну", - додав Порошенко у себе в Facebook.

Імовірно на початку наступного тижня рішення Ради ЄС з'явиться в віснику Євросоюзу, а 17 травня його урочисто підпишуть в Європейському парламенті. В цей день в Страсбург на церемонію підписання прибуде президент Петро Порошенко.

Через 20 днів після публікації в офіційному журналі ЄС скасування віз вступить в силу. Якщо не станеться форс-мажор, відправитися в Євросоюз лише з біометричним паспортом можна буде вже 11 червня.

Читайте також: МЗС: Безвізовий режим не дає права на роботу в країнах Євросоюзу

6 квітня 2017 року Європарламент проголосував за надання українцям безвізового режиму, а 26 квітня візову лібералізацію з Україною схвалили і посли Євросоюзу (комітет постійних представників ЄС - COREPER).

Українці зможуть в'їжджати без віз в наступні країни: Австрія, Бельгія, Болгарія, Німеччина, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія і Швеція.

Жителі ОРДЛО і тимчасово окупованого Криму зможуть скористатися безвізовим режимом без додаткових умов.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини