RU

Філарет закликав російських агресорів покинути Україну

14.05.2014, 17:39
Філарет закликав російських агресорів покинути Україну - Фото
Патріарх Філарет
Коли на території України не буде іноземного агресора, українці самі розберуться зі своїми проблемами. У цьому впевнений предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет, про що він заявив в ході круглого столу національної єдності, - передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Філарет підкреслив, що церква завжди повинна говорити правду, і відзначив, що нинішня складна ситуація в Україні склалася унаслідок зовнішньої агресії. "Вона (Росія - ред.) не задовольнилася Кримом і почала свою агресію в Донбасі... Нам відомі плани. Ця агресія на Донбасі не зупиниться, а буде поширюватися на південь", - сказав він.

Філарет зазначив, що діалог всередині країни, питання конституційної реформи надзвичайно важливі, і церква підтримує обговорення даних тем, оскільки це мирний шлях вирішення складних питань. "Але діалог можна проводити в умовах безпеки", - сказав він. За його словами, не може йти мова про безпеку, коли" на Донбасі озброюють незадоволених, там діють іноземні військові".

Філарет підкреслив, що іноземні військові мають залишити територію України. "Як вести діалог, коли на півночі стоять російські війська, російські танки? На діалог, який вигідний агресору, ми не згодні... Коли на наший території не буде агресора, ми, українці, самі розберемося шляхом діалогу. Немає нерозв'язних питань", - сказав він.

На думку Філарета, багато питань, які експлуатуються в даний час, є надуманими, зокрема, мовне питання. Він зазначив, що в Україні ніхто не забороняє говорити російською мовою тим, кому це зручно. Філарет також звернув увагу на те, що коли Україна відмовилася від ядерної зброї, гарантами її безпеки і територіальної цілісності виступили США, Великобританія і Росія. На думку Філарета, необхідно домагатися допомоги від гарантів територіальної цілісності України.

"Гаранти повинні допомогти нам звільнити нашу територію... В іншому випадку підривається авторитет всіх міжнародних договорів", - додав він. Філарет зазначив, що діалог всередині країни можна вести і в нинішніх умовах, однак головним питанням залишається безпека і цілісність країни. "Не ми агресор, агресор - Росія. Бог не може бути на стороні неправди. Він буде на боці жертв агресії, на стороні України, і ви всі будете свідками нашої перемоги", - підкреслив він.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини