RU

Філарет закликав Папу Римського зупинити РФ

08.10.2014, 16:16
Філарет закликав Папу Римського  зупинити РФ - Фото
Глава УПЦ КП Філарет
Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет закликав глав держав, парламентів і народів Європи та США і Папу Римського Франциска зупинити розпалювання третьої світової війни через російську агресію. Про це сказано в зверненні предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) до лідерів держав, парламентів і народіа Європи, до президента Сполучених Штатів Америки Барака Обами, Конгресу США і американського народу, також до Папи Римського Франциска.

Від імені мільйонів вірних УПЦ КП Філарет висловив подяку за моральну, дипломатичну, фінансову та іншу підтримку, яку ЄС та окремі країни Європи, США і Католицька церква надають Україні і українському народу, який бореться за свою свободу, незалежність, цілісність держави і демократію.

"Під час цинічної збройної агресії, яку почала і до сих пір продовжує Росія проти України, молитви, слова правди і моральна підтримка для українського народу надзвичайно важливі", - написав у зверненнях Філарет.

Глава УПЦ КП нагадав, що "Росія окупувала Крим, захопила контроль над частиною Донецької та Луганської областей, використовує на українській території свої війська і найманців, поширює через медіа та офіційні особи відверту брехню про події в Україні". "Все це несе загрозу не тільки нашій державі, але миру у всьому світі. Бо якщо кремлівський агресор не буде зупинений зараз - підсумком буде Третя Світова війна, в якій може бути застосовано і ядерну зброю", - зазначив патріарх.

Предстоятель УПЦ КП додав, що це твердження не перебільшене. "У 1994 р Україна відмовилася від третього за чисельністю ядерного арсеналу, отримавши від ядерних держав, зокрема Великобританії, Франції та Росії, гарантування недоторканності своїх кордонів. Нині ці гарантії розтоптані Росією, яка стала агресором і окупантом", - заявив Філарет.

Патріарх Київський і всієї Русі-України зазначив, що "якщо міжнародне співтовариство не зупинить цю агресію і не продемонструє, що будь-яка держава, незалежно від своєї військової могутності, знаходиться під захистом міжнародного права, що договори діють, а їх порушення - карається, в противному випадку зруйнується вся архітектура світової безпеки".

"Як можна переконати держави, які прагнуть отримати ядерну зброю, відмовитися від цієї ідеї, коли Україна, яка відмовилася від ядерної зброї, стала жертвою агресії, а надані їй гарантії були проігноровані? Якщо сьогодні агресор залишиться безкарним лише тому, що він має право вето в Раді безпеки ООН, має потужну армію, ядерну зброю і грає важливу роль в економічних відносинах - тоді завтра на шлях задоволення своїх інтересів за допомогою сили може стати будь-яка країна, амбіції якої підкріплені відповідними матеріальними і військовими ресурсами", - підкреслив Філарет.

Патріарх додав, що цей шлях поверне світове співтовариство в ХХ століття - століття двох світових воєн і холодної війни, "коли питання відносин між країнами і народами намагалися вирішувати на підставі сили, а не права і справедливості". "Мільйони жертв, руйнування цілих країн, страждання народів - все це може стати не тільки описом минулого, а й можливим майбутнім, в тому числі для Європи, якщо сила міжнародних договорів та гарантій безпеки не буде відновлена", - додав він.

За словами Філарета, світова історія довела, що політика умиротворення агресора ніколи не приводила до світу, бо поступки агресор сприймає як слабкість і заклик до активніших, наступальним діям.

"Помилки 1930-х років, коли умиротворення Гітлера призвело до Другої світової війни, повинні стати гласним застереженням, особливо якщо врахувати, що в руках Гітлера, на відміну від Путіна, не було ядерної зброї", - продовжив глава УПЦ КП.

Філарет нагадав, що історично Україна є невід'ємною частиною Європи, і за своє європейське майбутнє, за право бути європейцями український народ повстав проти тиранії восени минулого року. "Події в Україні недалекі, тому що вони безпосередньо стосуються Європи і всього світу. Анексія Путіним Криму та спроби захопити Донбас - це теж саме, що і аншлюс гітлерівським Рейхом Австрії, окупація Судетської області та знищення Чехословаччини - прелюдія до Третьої світової війни. Знаючи урок "мюнхенського умиротворення агресора" зараз демократичні країни і всі люди доброї волі ще мають можливість зупинити скочування миру в безодню катастрофи. Потрібно зупинити зло, поки не надто пізно", - закликав він.

Тому предстоятель УПЦ КП від імені мільйонів українців закликав країни-гаранти Будапештського меморандуму, всі європейські країни, а також США забезпечити виконання гарантій, допомогти Україні зупинити агресора і відновити суверенітет держави в межах її визнаних міжнародним правом меж, використавши для цього всі необхідні засоби.

Звертаючись до Папи Римського, Філарет просив морально засудити порушення Росією Будапештського меморандуму, інших договорів та правил, встановлених для збереження миру.

"Адже сьогодні, захищаючи мир в Україні, ви захищаєте мир для Європи і всього світу", - написав предстоятель УПЦ КП, додавши: "Нехай в цій справедливій боротьбі нам всім допомагає Бог!".

Нагадаємо, раніше Філарет звернувся з листом до Вселенського Патріарха Варфоломія, в якому повідомив про брехню Росії про Україну.

Читайте також - Папа Римський: Третя світова війна вже частково почалася
 
Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини